Analog tablet MIG 400

Rawatan

Penilaian MIG 400 (tablet): 310

Pengilang: Berlin-Chemie / Menarini (Jerman)
Borang pelepasan:

  • Tablet 400 mg. 10 keping.; Harga dari 79 rubel
  • Tablet 400 mg. 20 keping.; Harga dari 149 rubel
Harga untuk MIG 400 di farmasi dalam talian
Arahan penggunaan

MIG 400 adalah ubat anti-radang Jerman berdasarkan ibuprofen. Terdapat dalam bentuk tablet bersalut untuk kegunaan dalaman.

Analog ubat MIG 400

Analog lebih mahal dari 29 rubel.

Pengilang: Reckitt Benckiser (UK)
Borang pelepasan:

  • Tablet 400 mg. 12 pcs; Harga dari 108 rubel
  • Tablet 400 mg. 20 keping.; Harga dari 149 rubel
Harga untuk Nurofen forte di farmasi dalam talian
Arahan penggunaan

Nurofen forte adalah ubat anti-radang yang lebih murah berdasarkan ibuprofen pada dos 400 mg. Ia juga diresepkan untuk sindrom kesakitan dengan intensiti rendah dan sederhana. Terdapat senarai kontraindikasi dan sekatan umur yang luas.

Analog lebih murah dari 66 rubel.

Pengilang: Pharmstandard, Sintez (Rusia)
Borang pelepasan:

  • Tablet 200 mg. 20 keping.; Harga dari 13 rubel
  • Tablet 400 mg. 50 keping.; Harga dari 48 rubel
Harga untuk Ibuprofen di farmasi dalam talian
Arahan penggunaan

Ibuprofen adalah ubat anti-radang bukan steroid. Ia dihasilkan dalam bentuk tablet yang mengandungi 200 atau 400 mg molekul ibuprofen. Apabila memasuki aliran darah, ia mempunyai kesan hipotermik, anti-radang, analgesik, antiplatelet. Artritis, ostechondrosis, spondylitis ankylosing, amyotrophy neuralgik, penyakit yang disertai dengan keradangan dan degenerasi sistem muskuloskeletal, sindrom kesakitan pelbagai penyetempatan, adnexitis, peningkatan suhu badan adalah petunjuk untuk pelantikan Ibuprofen. Ia digunakan dari 200 mg 3-4 kali sehari, bergantung pada patologi dan keparahan gejala. Sangat dilarang menggunakannya untuk asma bronkial, gangguan pembekuan darah, lesi ulseratif pada perut dan usus. Sebagai manifestasi yang tidak diingini boleh menjadi manifestasi dyspeptik, sesak nafas, berdering, tinitus, penglihatan kabur, sakit kepala, insomnia. Dalam pediatrik dibenarkan dari 3 bulan, untuk wanita hamil - dibenarkan untuk digunakan pada dua trimester pertama di bawah pengawasan perubatan.

Analoginya lebih murah dari 4 rubel.

Pengilang: Orion Corporation (Finland)
Borang pelepasan:

  • Tablet 400 mg. 10 keping.; Harga dari 75 rubel
  • Tablet 200 mg. 20 keping.; Harga dari 78 rubel
Harga untuk Burana di farmasi dalam talian
Arahan penggunaan

Pharmstandard, Sintez (Rusia) Ibuprofen adalah analog Rusia MIG 400 dengan bentuk pelepasan yang sama. Ia juga menggunakan ibuprofen sebagai bahan aktif dalam jumlah 200 atau 400 mg. untuk 1 tablet (bergantung kepada bentuk pelepasan). Ia boleh diresepkan untuk sindrom kesakitan dan pelbagai penyakit radang.

Analog tablet

* Dinyatakan adalah harga runcit maksimum ubat yang dikira sesuai dengan Keputusan Kerajaan Persekutuan Rusia No. 865 bertarikh 29 Oktober 2010 (Untuk ubat-ubatan yang ada dalam senarai)

Analog Mig:

  • Ibuprofen *
    • Ibuprofen
    • Nurofen
    • Sebentar
    • Dolgit
    • Brufen
    • Ibufen
    • Deblock
    • Burana
    • Faspik
    • Ibuprom
    • Ibusan
    • Nurofen forte
    • Solpaflex
    • Ibutop
    • Pedea

Tablet: diberikan secara oral selepas makan, tanpa mengunyah, minum banyak air. Kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun dan dewasa - 200 - 400 mg 1 - 2 kali sehari. Dos harian maksimum untuk orang dewasa tidak boleh melebihi 1200 mg.

Kursus rawatan dipilih secara individu untuk setiap penyakit dan dijalankan di bawah pengawasan doktor yang menghadiri.

Semasa kehamilan, ubat ini diresepkan dengan berhati-hati, hanya untuk alasan perubatan yang dibenarkan, yang sesuai dengan risiko kepada ibu dan janin.

Semasa menyusu, apabila ubat itu diresepkan, mereka beralih ke campuran buatan.

Ubat ini diluluskan untuk digunakan oleh kanak-kanak dari usia 12 tahun.

jadual perbandingan

Masa untuk mencapai kepekatan maksimum, h

Analog tablet MIG 400

Kemas kini harga terakhir: 07/19/2020 (150+ bandar dan 12000+ farmasi)

Laman web: doktorfrolov.ru, Telefon ☎: +7 (903) 543-03-35, E-mel: [email protected]

Senarai analog: urutkan mengikut harga, penilaian

Perbandingan analog, mana yang lebih baik

Penilaian MIG 400 (tablet): 155 undi

Pengganti yang murah untuk MIG 400

Ibuprofen (tablet) → sinonim Penilaian: 177 undi Pergi ke atas

Analog lebih murah dari 66 rubel.

Pengilang: Pharmstandard, Sintez (Rusia)
Borang pelepasan:

  • Tablet 200 mg. 20 keping.
  • Tablet 400 mg. 50 keping.
Harga Ibuprofen di farmasi: dari 9 rubel. hingga RUB 215 (3728 tawaran)
Arahan penggunaan

Ibuprofen adalah analog Rusia MIG 400 dengan bentuk pelepasan yang sama. Ia juga menggunakan ibuprofen sebagai bahan aktif dalam jumlah 200 atau 400 mg. untuk 1 tablet (bergantung kepada bentuk pelepasan). Ia boleh diresepkan untuk sindrom kesakitan dan pelbagai penyakit radang.

Burana (tablet) → pengganti Rating: 130 undian Naik

Analoginya lebih murah dari 4 rubel.

Pengilang: Orion Corporation (Finland)
Borang pelepasan:

  • Tablet 400 mg. 10 keping.
  • Tablet 200 mg. 20 keping.
Arahan penggunaan

Burana adalah penyediaan dalaman Finland yang juga mengandungi ibuprofen sebagai bahan aktif. Bergantung pada bungkusan, 1 tablet mungkin mengandungi 200 atau 400 mg. dalam.

Nurofen forte (tablet) → sinonim Rating: 83 undian Teratas

Analog lebih mahal dari 29 rubel.

Nurofen forte adalah analog Inggeris MIG 400, yang sedikit berbeza dalam komposisi dan aplikasi. Boleh diresepkan untuk sakit gigi, mialgia, sakit belakang, migrain, dan sebagainya.

Ahli koloproktologi, ahli onkologi, calon sains perubatan

Laman web: doktorfrolov.ru, Telefon: +7 (903) 543-03-35, E-mel: [email protected]

Pada tahun 1996 dia lulus dari fakulti perubatan Akademi Perubatan Moscow yang diberi nama I.M. Sechenov. 1996 hingga 1998 melengkapkan latihan dalam kediaman klinikal sepenuh masa di Jabatan Pembedahan Pusat Pendidikan dan Ilmiah Pusat Perubatan Pentadbiran Presiden Persekutuan Rusia.

Mana yang lebih baik: MIG 400 atau Nise Ke atas

Asal

Peringkat dadah: 3 daripada 5

Harga purata: 59 rubel

Pengganti

Peringkat dadah: 4 daripada 5

Harga purata: 167.4 rubel (108.4 rubel lebih mahal)

Mana yang lebih baik: MIG 400 atau Ibuprofen Ke atas

Asal

Peringkat dadah: 3 daripada 5

Harga purata: 59 rubel

Pengganti

Peringkat dadah: 3 daripada 5

Harga purata: 15 rubel (44 rubel lebih murah)

Mana yang lebih baik: MIG 400 atau Nurofen forte Ke atas

Asal

Peringkat dadah: 3 daripada 5

Harga purata: 59 rubel

Pengganti

Peringkat dadah: 4 daripada 5

Harga purata: 94 rubel (lebih mahal dengan 35 rubel)

Mana yang lebih baik: MIG 400 atau Pentalgin Ke atas

Asal

Peringkat dadah: 3 daripada 5

Harga purata: 59 rubel

Pengganti

Peringkat dadah: 4 daripada 5

Harga purata: 62.4 rubel (3.4 rubel lebih mahal)

Mana yang lebih baik: MIG 400 atau Nurofen Ke atas

Asal

Peringkat dadah: 3 daripada 5

Harga purata: 59 rubel

Pengganti

Peringkat dadah: 3 daripada 5

Harga purata: 84.7 rubel (25.7 rubel lebih mahal)

Tujuan halaman: untuk menunjukkan senarai analog (sinonim), harga semasa dan penilaian ubat yang disiarkan oleh pengguna (lebih daripada 10,000 penilaian).

Bersama dengan ubat ini, pengunjung mencari:

Pilih bandar anda

Cari lebih banyak lagi di 179 bandar di Rusia

Tujuan (misi) laman web ini adalah untuk memberi pengguna senarai analog ubat yang paling lengkap dan terkini dengan harga di farmasi dan penilaian kepada analog (sinonim), yang ditetapkan oleh pengguna sendiri. Oleh itu, analogist.ru laman web dapat membantu anda bukan sahaja mencari analog ubat yang lebih murah, tetapi juga menunjukkan kepada anda ubat-ubatan berkualiti terbaik menurut pengguna laman web..

Maklumat yang diterbitkan di laman web ini hanya untuk tujuan maklumat dan tidak menggantikan rawatan perubatan yang berkelayakan. Pastikan anda berjumpa doktor!

Analog mig

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Harga minimum untuk barang di bandar ditunjukkan.

Harga barang di farmasi berbeza.

Analog Mig di Kazan adalah produk dengan bahan aktif yang sama Ibuprofen atau prinsip tindakan yang serupa. Kos minimum analog salap Ibuprofen 5% tiub 25 g di bandar Kazan adalah 32 rubel. Ia tersedia untuk tempahan di 2 farmasi di bandar, seperti st. Ahli akademik Sakharov, 31, st. Bata, 15A dan lain-lain.

Sebentar analog dan harga

Avamigran

Nomigren

Nomigren Bosnalak

Kofetamin

Sinapton

Amigrenin

Antimigren

Imigran

Sumamigren

Migranol

Stopmigrain

Amigren

Rapimed

Sumatriptan

Sumatriptan Teva

Sumatriptan-OBL

Zolmigren

Zomig

Rapimig

Migrepam

Rizamigren

Rizatriptan-Pharmaten

Relpax

Ganti semula

Frovamigran

Difmeter

Arahan segera

Arahan penggunaan. Bentuk kontraindikasi dan pelepasan.

ARAHAN
mengenai penggunaan dana
MIG 200
MIG 400

Komposisi
1 tablet MIG mengandungi 200 atau 400 mg bahan aktif ibuprofen.
Komponen tambahan: silikon dioksida, pati jagung, magnesium stearat, natrium karboksimetil kanji.

Kumpulan farmakologi
Penghilang rasa sakit dan anti-radang
Ubat anti-radang bukan steroid

Bahan aktif: ibuprofen

ATX: M01AE01

kesan farmakologi
Mig mempunyai kesan anti-radang, antipiretik dan analgesik.
Kesan anti-radang ubat ini disebabkan oleh kemampuan ibuprofen, komponen utamanya, untuk menghalang sintesis prostaglandin dengan sekatan non-selektif jenis enzim COX pertama dan kedua. Pengurangan penghasilan perantara inflamasi oleh sel membantu menstabilkan dinding vaskular, meningkatkan peredaran mikro dan mengurangkan bekalan tenaga ke proses keradangan itu sendiri.
Pada artritis reumatoid, MIG menghalang terutamanya komponen radang eksudatif dan proliferatif, mengurangkan edema tisu dan menghilangkan sekatan pergerakan.
Penurunan sintesis bradykinin dan leukotrienes, serta penekanan algogenisitasnya, mendasari kesan analgesik MIG.
Kesan antipiretik ubat ditunjukkan dalam penurunan kegembiraan pusat termoregulasi diencephalon.
Dengan senggugut, MIG mengurangkan kesakitan dengan mengurangkan tekanan intrauterin dan jumlah pengecutan organ berulang.
Kesan antitrombotik MIG dimediasi melalui penghambatan agregasi platelet.
Prostaglandin menghalang paten ductus arteriosus daripada penyembuhan. Dengan menghalang pengeluaran mediator ini, ubat mempercepat penutupan kecacatan patologi antara aorta dan arteri paru..
Sebilangan besar komponen aktif MIG mengikat protein plasma, selepas itu terkumpul sebanyak mungkin dalam cecair sinovial sendi. Metabolit yang terbentuk kemudian di hati dihilangkan dalam air kencing.

Petunjuk untuk digunakan
Sebentar ditunjukkan untuk sakit kepala, termasuk etiologi migrain.
Ubat ini menunjukkan kecekapan tinggi dalam memerangi neuralgia, sakit otot, yang menyertai arthrosis dan artritis apa pun..
Detik ini digunakan untuk menghilangkan keadaan demam dengan jangkitan pernafasan akut dan virus influenza.
Dalam amalan ginekologi, Mig digunakan untuk mengurangkan keparahan gejala utama senggugut primer dan sekunder.
Mig juga banyak digunakan untuk sakit gigi dan sakit lain yang menyertai patologi pergigian..

Cara aplikasi
Sekejap diambil secara lisan semasa dan selepas makan, tanpa mengisar sebelum menelan. Selepas mengambilnya, anda harus minum sejumlah cecair.
Purata dos ubat pada kanak-kanak dan remaja berkisar antara 710 mg / kg.
Pada kanak-kanak berumur 6-9 tahun dengan berat badan 20-29 kg, satu dos MIG sepadan dengan 200 mg, tetapi tidak lebih daripada 600 mg sehari.
Pada remaja dengan berat 30-39 kg, satu dos MIG juga sama dengan seperlima gram. Dalam kes ini, jumlah ubat harian tidak boleh melebihi 800 mg..
Kumpulan umur kanak-kanak yang lebih tua dengan berat lebih dari 40 kg dan orang dewasa diresepkan 200-400 mg ubat pada satu masa, maka dos harian tidak boleh melebihi 1200 mg.
Untuk mengelakkan pengumpulan bahan aktif, selang antara dos hendaklah sekurang-kurangnya 6 jam.
Tidak digalakkan mengambil ubat lebih dari 4 hari.
Pada pesakit tua dengan disfungsi hepatik ringan dan sederhana, serta pada orang dengan fungsi ekskresi yang terganggu pada tahap pampasan, penyesuaian dos MIGA tidak diperlukan.
Sebaiknya gunakan dos ubat minimum yang berkesan secepat mungkin..
Pentadbiran ubat parenteral digunakan pada bayi baru lahir dengan patologi hemodinamik yang signifikan dari paten ductus arteriosus.
Dari 3 bulan hingga 2 tahun Mig digunakan secara rektum untuk menghilangkan keadaan demam dengan berkesan.
Untuk kegunaan luaran, MIG diresepkan dalam keadaan penyakit keradangan dan degeneratif pada kerangka muskuloskeletal.

Kesan sampingan
Kesan yang tidak diingini semasa mengambil MIG dari bahagian pencernaan ditunjukkan dalam bentuk sindrom dispeptik, stomatitis, najis terganggu, pemburukan pankreatitis kronik dan kolesistitis, dalam beberapa kes, luka ulseratif pada mukosa gastrik dan usus, penindasan fungsi hepatik adalah mungkin.
Dari sisi sistem saraf pusat, organ deria, kranialgia, pening, mual, ketidakupayaan emosi, kerengsaan berlebihan, gangguan tidur, gangguan kesedaran adalah mungkin, pada pesakit dengan manifestasi autoimun - meningitis aseptik. Tinitus subjektif, penurunan ketajaman penglihatan, diplopia, scotoma sering berlaku, dan pembengkakan kelopak mata yang ketara muncul.
Dalam gambar darah semasa mengambil MIG, manifestasi anemia, trombositopenia dan tanda-tanda imunosupresi adalah mungkin. Dari segi gangguan kardiovaskular, SBP boleh meningkat, takikardia dan kegagalan jantung mungkin berlaku..
Disfungsi ginjal menampakkan diri dalam bentuk sindrom nefrotik, poliuria. Pada beberapa pesakit, pengambilan ubat itu dikaitkan dengan perkembangan kegagalan buah pinggang dengan sindrom edematous.
Tanda-tanda alergi kesan sampingan Mig ditunjukkan dalam bentuk pelbagai jenis exanthema, gatal-gatal dan rhinitis alergi. Dalam kes yang teruk, terdapat sindrom Stevens-Johnson, nekrolisis epidermis. Dari segi gangguan pernafasan, ada kemungkinan untuk mengembangkan angioedema laringofaring, laring dan bronkospasme.
Dalam beberapa kes, setelah mengambil ubat pada pesakit, berpeluh meningkat dan demam bertambah.
Dengan pemberian ubat secara intravena pada beberapa bayi yang baru lahir dari saluran gastrousus, terdapat pelanggaran saluran najis dan perforasi. Tanda-tanda penghambatan hematopoiesis dan gangguan pembekuan darah hingga pendarahan gastrointestinal dan serebrum sering dicatat. Disfungsi ginjal pada bayi baru lahir ketika menggunakan bentuk ubat parenteral dimanifestasikan dalam bentuk hematuria dan penurunan atau ketiadaan pengeluaran air kencing.
Penggunaan MIG secara luaran kadang-kadang berlaku dengan munculnya ruam, gatal-gatal, pembakaran dan edema tempatan di laman aplikasinya.

Kontraindikasi
Dilarang menggunakan Mig sekiranya terdapat kepekaan berlebihan terhadap komponen rumusnya.
Ubat ini tidak digunakan pada pesakit dengan data anamnestic yang memihak kepada asma, demam hay atau asma aspirin.
Kehadiran lesi ulseratif dan perubahan keradangan pada saluran gastrointestinal juga merupakan kontraindikasi terhadap penggunaan ubat tersebut..
Instan tidak diresepkan untuk pesakit dengan kekurangan kardiovaskular yang tidak dapat dikompensasi, patologi darah yang ada dan fungsi buah pinggang yang terganggu, ketika CC kurang dari 60 ml / min..
Pada tempoh awal cantuman bypass arteri koronari, ubat ini juga dilarang..

Kehamilan dan penyusuan
Kehamilan
Instan tidak digunakan pada trimester akhir kehamilan. Pada tempoh kehamilan pertama dan kedua, ubat ini ditetapkan berdasarkan nisbah faedah / risiko.
Penyusuan
Penyusuan semasa mengambil MIG dihentikan.
Pengaruh terhadap konsepsi
Wanita yang merancang kehamilan disarankan untuk tidak mengambil MIG kerana kesuburan terganggu di bawah pengaruh ubat.

Interaksi dadah
Penghambatan pengeluaran PG oleh Migom menyebabkan pengekalan natrium, dan oleh itu mengurangkan keberkesanan diuretik gelung semasa mengambilnya.
Di bawah tindakan MIG, aktiviti antikoagulan oral meningkat.
Pemberian ubat secara serentak dengan asid acetylsalicylic mengurangkan sifat antiplatelet yang terakhir.
Kemungkinan penurunan keberkesanan ubat antihipertensi semasa mengambilnya dengan MIG.
Terdapat fakta terpencil mengenai pengumpulan digoxin, phenytoin dan methotrexate di bawah tindakan bahan aktif MIG - ibuprofen.
Pada pesakit yang dijangkiti HIV dengan hemofilia, pemberian bersama MIG dengan zidovudine dikaitkan dengan perkembangan hemarthrosis.
Pentadbiran selari MIG dan tacrolimus mengganggu sintesis PG pada buah pinggang, meningkatkan nefrotoksisiti kedua-dua ubat.
Kemungkinan peningkatan hipoglikemia semasa mengambil MIG dengan latar belakang terapi dan rawatan insulin dengan agen hipoglikemik oral.

Berlebihan
Mengambil ubat yang berlebihan menyebabkan sakit perut, muntah, kesedaran terjejas koma. Beberapa pesakit mengalami asidosis metabolik, kegagalan buah pinggang akut. Kegagalan jantung akut mungkin berlaku dengan latar belakang aritmia dan kejatuhan SBP yang mendadak. Dalam beberapa kes, penangkapan pernafasan adalah mungkin.
Terapi overdosis ubat ditentukan oleh satu set langkah detoksifikasi dan rawatan yang menyokong. Terapi simtomatik melibatkan pembetulan keseimbangan asas asid, sokongan fungsi penting mengikut petunjuk.

Borang pelepasan
Dihasilkan oleh industri farmaseutikal dalam bentuk tablet bersalut filem bujur putih. Kedua-dua sisi tablet timbul dengan lekukan di tengah. 10 tablet ubat itu disertakan dalam lepuh dan kotak kadbod.

Keadaan simpanan
Jimat pada suhu udara tidak lebih dari 30 darjah Celsius.

MIG 400

Kumpulan klinikal dan farmakologi

Bahan aktif

Bentuk, komposisi dan pembungkusan pelepasan

◊ Tablet, putih bersalut filem atau hampir putih, bujur, dengan garis skor dua sisi dan timbul "E" dan "E" di kedua-dua sisi skor di satu sisi.

1 tab.
ibuprofen400 mg

Eksipien: pati jagung - 215 mg, pati karboksimetil natrium (jenis A) - 26 mg, silikon dioksida koloid - 13 mg, magnesium stearat - 5,6 mg.

Komposisi shell: hypromellose (kelikatan 6 mPa s) - 2,946 mg, titanium dioksida (E171) - 1,918 mg, povidone K30 - 0,518 mg, makrogol 4000 - 0,56 mg.

10 keping. - lepuh (1) - bungkusan kadbod.
10 keping. - lepuh (2) - bungkusan kadbod.

kesan farmakologi

Ubat anti-radang bukan steroid (NSAID). Ibuprofen adalah turunan asid propionik dan mempunyai kesan analgesik, antipiretik dan anti-radang kerana sekatan COX-1 dan COX-2 yang tidak jelas, serta kesan penghambatan terhadap sintesis prostaglandin.

Kesan analgesik paling ketara untuk kesakitan radang. Kegiatan analgesik ubat tidak tergolong dalam jenis narkotik.

Seperti NSAID lain, ibuprofen mempunyai aktiviti antiplatelet.

  • Tanya ahli terapi
  • Lihat institusi
  • Beli ubat

Farmakokinetik

Selepas pemberian oral, ubat diserap dengan baik dari saluran gastrousus. C max ibuprofen dalam plasma kira-kira 30 μg / ml dan dicapai kira-kira 2 jam setelah mengambil ubat pada dos 400 mg.

Pengikatan protein plasma adalah sekitar 99%. Ia perlahan-lahan diedarkan dalam cecair sinovial dan dikeluarkan dari lebih perlahan daripada plasma.

Ibuprofen dimetabolisme di hati terutamanya oleh hidroksilasi dan karboksilasi kumpulan isobutil. Metabolit tidak aktif secara farmakologi.

Ia dicirikan oleh kinetik penghapusan dua fasa. T 1/2 dari plasma adalah 2-3 jam. Sehingga 90% dos dapat dikesan dalam air kencing dalam bentuk metabolit dan konjugatnya. Kurang dari 1% diekskresikan tidak berubah dalam air kencing dan pada tahap yang lebih rendah pada hempedu.

Petunjuk

  • sakit kepala;
  • migrain;
  • sakit gigi;
  • neuralgia;
  • sakit pada otot dan sendi;
  • sakit haid, demam dengan selsema dan selesema.

Kontraindikasi

  • penyakit erosif dan ulseratif organ: saluran gastrousus (termasuk ulser peptik perut dan duodenum dalam fasa akut, penyakit Crohn, NUC);
  • "aspirin triad";
  • hemofilia dan gangguan pembekuan darah lain (termasuk hypocoagulation), diatesis hemoragik;
  • pendarahan pelbagai etiologi;
  • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • penyakit saraf optik;
  • kehamilan;
  • tempoh penyusuan;
  • kanak-kanak di bawah 12 tahun;
  • hipersensitiviti terhadap komponen ubat;
  • sejarah hipersensitiviti terhadap asid asetilsalisilat atau NSAID lain.

Ubat itu harus digunakan dengan berhati-hati dalam kes berikut: usia tua; kegagalan jantung; hipertensi arteri; sirosis hati dengan hipertensi portal; kegagalan hati dan / atau buah pinggang, sindrom nefrotik, hiperbilirubinemia; ulser peptik perut dan duodenum (sejarah), gastritis, enteritis, kolitis; penyakit darah etiologi yang tidak diketahui (leukopenia dan anemia).

Dos

Ubat itu diambil secara lisan. Rejimen dos ditetapkan secara individu bergantung pada petunjuknya.

Bagi orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun, ubat ini ditetapkan, sebagai peraturan, dalam dos awal 200 mg 3-4 kali / hari. Untuk mencapai kesan terapeutik yang cepat, dos dapat ditingkatkan menjadi 400 mg 3 kali / hari. Setelah mencapai kesan terapeutik, dos harian dikurangkan menjadi 600-800 mg.

Ubat ini tidak boleh diambil lebih dari 7 hari atau pada dos yang lebih tinggi. Sekiranya perlu menggunakannya untuk jangka masa yang lebih lama atau dalam dos yang lebih tinggi, diperlukan nasihat doktor.

Pada pesakit dengan fungsi ginjal, hati atau jantung yang terganggu, dos ubat harus dikurangkan.

Kesan sampingan

Dari sistem pencernaan: NSAID-gastropathy - sakit perut, mual, muntah, pedih ulu hati, hilang selera makan, cirit-birit, perut kembung, sembelit; jarang - ulserasi mukosa gastrointestinal, yang dalam beberapa kes rumit oleh perforasi dan pendarahan; kemungkinan kerengsaan atau kekeringan mukosa mulut, sakit di mulut, ulserasi mukosa gingiva, stomatitis aphthous, pankreatitis, hepatitis.

Dari sistem pernafasan: sesak nafas, bronkospasme.

Dari deria: kehilangan pendengaran, deringan atau tinitus, kerosakan toksik pada saraf optik, penglihatan kabur atau penglihatan berganda, kekeringan dan kerengsaan mata scotoma, edema konjungtiva dan kelopak mata (alergi genesis).

Dari sisi sistem saraf pusat dan sistem saraf periferal: sakit kepala, pening, insomnia, kegelisahan, kegelisahan dan kerengsaan, pergolakan psikomotor, mengantuk, kemurungan, kekeliruan, halusinasi, meningitis jarang - aseptik (lebih kerap pada pesakit dengan penyakit autoimun).

Pada bahagian sistem kardiovaskular: kegagalan jantung, takikardia, peningkatan tekanan darah.

Dari sistem kencing: kegagalan buah pinggang akut, nefritis alergi, sindrom nefrotik (edema), poliuria, sistitis.

Reaksi alergi: ruam kulit (biasanya eritematosa atau urtikaria), pruritus, edema Quincke, reaksi anaphylactoid, kejutan anaphylactic, bronkospasme atau dyspnea, demam, eritema multiforme (termasuk sindrom Stevens-Johnson), sindrom epidermis toksik (ketoksikan epidermis) Lyell), eosinofilia, rinitis alergi.

Dari sistem hematopoietik: anemia (termasuk hemolitik, aplastik), trombositopenia dan trombositopenik purpura, agranulositosis, leukopenia.

Parameter makmal: peningkatan masa pendarahan, penurunan kepekatan glukosa serum, penurunan CC, penurunan hematokrit atau hemoglobin, peningkatan kepekatan kreatinin serum, peningkatan aktiviti transaminase hepatik.

Penggunaan jangka panjang ubat dalam dos tinggi meningkatkan risiko ulserasi saluran gastrointestinal, pendarahan (gastrointestinal, gingival, rahim, hemorrhoidal), gangguan penglihatan (gangguan penglihatan warna, skotoma, kerosakan saraf optik).

Berlebihan

Gejala: sakit perut, mual, muntah, kelesuan, mengantuk, kemurungan, sakit kepala, tinnitus, asidosis metabolik, koma, kegagalan buah pinggang akut, penurunan tekanan darah, bradikardia, takikardia, fibrilasi atrium, penangkapan pernafasan.

Rawatan: lavage gastrik (hanya dalam satu jam selepas pengambilan), arang aktif, minum alkali, diuresis paksa, terapi simptomatik (pembetulan keadaan asid-asas, tekanan darah).

Interaksi dadah

Kemungkinan penurunan keberkesanan furosemide dan diuretik thiazide kerana pengekalan natrium yang berkaitan dengan penghambatan sintesis prostaglandin di buah pinggang.

Ibuprofen dapat meningkatkan kesan antikoagulan oral (penggunaan bersamaan tidak digalakkan).

Apabila diberikan secara serentak dengan asid asetilsalisilat, ibuprofen mengurangkan kesan antiplateletnya (mungkin untuk meningkatkan kejadian kekurangan koronari akut pada pesakit yang menerima asid asetilsalisilikat dos kecil sebagai agen antiplatelet).

Ibuprofen dapat mengurangkan keberkesanan ubat antihipertensi.

Dalam literatur, kes terpencil peningkatan kepekatan plasma digoxin, phenytoin dan lithium dijelaskan semasa mengambil ibuprofen..

Ibuprofen, seperti NSAID lain, harus digunakan dengan berhati-hati dalam kombinasi dengan asid acetylsalicylic atau NSAID lain dan GCS, kerana ini meningkatkan risiko menghidap kesan buruk ubat pada saluran gastrousus.

Ibuprofen dapat meningkatkan kepekatan metotreksat plasma.

Terapi gabungan dengan zidovudine dan ibuprofen dapat meningkatkan risiko hemarthrosis dan hematoma pada pesakit yang dijangkiti HIV dengan hemofilia.

Penggunaan gabungan ibuprofen dan tacrolimus boleh meningkatkan risiko terkena kesan nefrotoksik kerana sintesis prostaglandin buah pinggang yang terganggu.

Ibuprofen meningkatkan kesan hipoglikemik agen hipoglikemik oral dan insulin; penyesuaian dos mungkin diperlukan.

arahan khas

Sekiranya terdapat tanda-tanda pendarahan gastrousus, ibuprofen harus dihentikan.

Ibuprofen dapat menyembunyikan gejala objektif dan subjektif, oleh itu, ubat tersebut harus diresepkan dengan berhati-hati pada pesakit dengan penyakit berjangkit.

Kejadian bronkospasme mungkin terjadi pada pesakit yang menderita asma bronkial atau reaksi alergi dalam sejarah atau pada masa ini.

Kesan sampingan dapat dikurangkan dengan menggunakan ubat dalam dos efektif minimum. Dengan penggunaan analgesik yang berpanjangan, risiko terkena nefropati analgesik adalah mungkin.

Pesakit yang mengalami masalah penglihatan dengan terapi ibuprofen harus menghentikan rawatan dan menjalani pemeriksaan oftalmologi.

Ibuprofen boleh meningkatkan aktiviti enzim hati.

Semasa rawatan, perlu mengawal gambaran darah periferal dan keadaan hati dan buah pinggang yang berfungsi..

Apabila gejala gastropati muncul, pemantauan yang teliti ditunjukkan, termasuk esofagogastroduodenoskopi, ujian darah dengan penentuan hemoglobin, hematokrit, ujian darah okultik.

Untuk mencegah perkembangan gastropati NSAID, ibuprofen disyorkan untuk digabungkan dengan prostaglandin E (misoprostol).

Sekiranya perlu untuk menentukan 17-ketosteroid, ubat harus dihentikan 48 jam sebelum kajian..

Pengambilan etanol tidak digalakkan semasa rawatan.

Pengaruh terhadap kemampuan memandu kenderaan dan mekanisme penggunaan

Pesakit harus menahan diri dari semua aktiviti yang memerlukan peningkatan perhatian dan kepantasan reaksi psikomotor..

Kehamilan dan penyusuan

Tidak ada kajian yang mencukupi dan terkawal mengenai keselamatan ibuprofen semasa kehamilan. Ubat ini dikontraindikasikan untuk digunakan semasa kehamilan dan menyusui (menyusu).

Penggunaan ibuprofen boleh memberi kesan buruk kepada kesuburan wanita dan tidak digalakkan untuk wanita yang merancang kehamilan.

Dengan gangguan fungsi buah pinggang

Semasa rawatan, perlu memantau keadaan buah pinggang yang berfungsi..

Analog Mig 400

Halaman ini mengandungi senarai semua analog Mig 400 dari segi komposisi dan petunjuk untuk digunakan. Senarai analog murah, dan anda juga boleh membandingkan harga di farmasi.

  • Analog Mig 400 termurah: Maxikold untuk kanak-kanak
  • Analog Mig 400 yang paling popular: Ibuprofen
  • Klasifikasi ATC: Ibuprofen
  • Bahan aktif / komposisi: Ibuprofen

#NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
1Maxicold untuk kanak-kanak ibuprofen
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
3 rbl--
2Nurofen ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk
9 rblUAH 19
3Ibuprofen ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk
13 rbl6 UAH
4Faspik ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk
58 rbl22 UAH
limaIbuprofen untuk kanak-kanak Ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk
62 rbl--

Semasa mengira kos analog Mig 400 yang murah, harga minimum diambil kira, yang terdapat dalam senarai harga yang disediakan oleh farmasi.

#NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
1Ibuprofen ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk
13 rbl6 UAH
2Nurofen ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk
9 rblUAH 19
3Ketoprofen ketonal
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
68 rblUAH 20
4Kettrrofen artrum
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
113 rbl202 UAH
limaDexonal dexketoprofen
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
67 rbl350 UAH

Senarai analog ubat ini berdasarkan statistik ubat yang paling banyak diminta.

Semua analog Mig 400

Analog dalam komposisi dan petunjuk untuk digunakan

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Bofen ibuprofen--UAH 30
Brufen ibuprofen252 rbl8 UAH
Ibuprom ibuprofen--UAH 27
Ibuprom Max ibuprofen--UAH 39
Ibuprom Sprint Ibuprofen--UAH 29
Ibuprofen ibuprofen13 rbl6 UAH
Ibutard 300 ibuprofen--UAH 31
Ibufen Ibuprofen74 rblUAH 21
Imet ibuprofen--UAH 37
Irfen-200 kviktab ibuprofen--UAH 18
Nurofen ibuprofen9 rblUAH 19
Nurofen untuk kanak-kanak ibuprofen83 rblUAH 36
Nurofen Plus627 rbl--
Nurofen Ultracap--UAH 23
Nurofen Forte ibuprofen73 rblUAH 36
Nurofen Express Ultracap Ibuprofen--42 UAH
Orafen ibuprofen--UAH 36
Brufen Forte ibuprofen--157 UAH
Hofen ibuprofen--154 UAH
Ibunorm ibuprofen--11 UAH
Ibunorm Bayi Ibuprofen--UAH 23
Ibuprom Extra Ibuprofen--53 hry
Ibuprofen-Darnitsa ibuprofen--13 UAH
Ibufen untuk kanak-kanak strawberry ibuprofen--76 UAH
Ibufen untuk kanak-kanak raspberry ibuprofen--UAH 51
Ibufen Forte Ibuprofen--UAH 37
Ibufen Junior Ibuprofen--UAH 21
Ivalgin ibuprofen----
Ivalgin Baby Ibuprofen----
Ivalgin Rapid Ibuprofen----
Caffetin Lady Ibuprofen--UAH 39
Nurofen Lady Ibuprofen----
Nurofen Express ibuprofen78 rblUAH 37
Nurofen Express Forte ibuprofen149 rblUAH 81
Faspik ibuprofen58 rbl22 UAH
Eupofast ibuprofen--91 UAH
Ibuprex----
Ibuprex Lembut----
Ibuprex Soft Forte----
Ibuprofen-Hemofarm ibuprofen64 rbl--
Ibuprofen-Akrikhin ibuprofen75 rbl112 UAH
Milorofen ibuprofen----
Seterusnya ibuprofen Uno Express110 rbl--
Ibuprofen Efrofast----
Nurofen Express Neo Ibuprofen78 rbl--
Nurofen Express Lady Ibuprofen161 rbl--
Brufen SR Ibuprofen252 rbl--
Ibuprofen untuk kanak-kanak Ibuprofen62 rbl--

Senarai analog ubat di atas, yang menunjukkan pengganti Mig 400, adalah yang paling tepat, kerana mereka mempunyai komposisi bahan aktif yang sama dan bertepatan dengan petunjuk penggunaan.

Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Nalgezin naproxen156 rbl35 UAH
Nalgezin forte naproxen228 rblUAH 63
Naproxen-Acry Naproxen171 rbl--
Promax naproxen--45 UAH
Naproff naproxen--35 UAH
Algezir Ultra77 rbl--
Motrin Naproxen83 rbl--
Teraliv 275 Naproxen120 rbl--
Teraliv Naproxen120 rbl--
Ketoprofen Ketonal Duo189 rbl82 UAH
Ketoprofen ketonal68 rblUAH 20
Ketoprofen Ketonal Retard--97 UAH
Ketoprofen Ketonal Forte209 rbl34 UAH
Ketoprofen F-gel--UAH 27
Flexen Ketoprofen111 rbl--
Arthrocol ketoprofen--UAH 70
Ketoprofen flamax88 rblUAH 200
Kettrrofen artrum113 rbl202 UAH
Flamax forte Ketoprofen90 rbl--
Ketoprofen MV Ketoprofen175 rbl--
Ketuprofen Arketal Rompharm70 rbl--
Ketoprofen Bystrumcaps238 rbl--
Ketuprofen Arketal70 rbl--
Strepsils Intensive Flurbiprofen135 rblUAH 40
Mazhezik-Sanovel flurbiprofen--UAH 75
Dexifen dexibuprofen----
Zotec dexibuprofen--UAH 16
Dexalgin dexketoprofen221 rblUAH 14
Dexketoprofen suntikan Dexalgin--126 UAH
Decafen dexketoprofen----
Depiophene dexketoprofen--46 UAH
Caver dexketoprofen--UAH 28
Sertofen dexketoprofen--UAH 28
Dexketoprofen-LF dexketoprofen----
Dexonal dexketoprofen67 rbl350 UAH
Rotalfen dexketoprofen--110 UAH
Kesihatan Dexa--UAH 70
Flamadex Dexketoprofen88 rbl--
Ketodexal Dexketoprofen93 rbl--
Ibuclin Ibuprofen, Paracetamol78 rbl--
Novigan alpha-piperidinoethyldiphenylacetamide methobromide, ibuprofen, p-piperidinoethoxy-o-carbomethoxybenzophenone hydrochloride85 rblUAH 23
Bifoc IC ibuprofen, codeine--UAH 21
Brustan ibuprofen, parasetamol97 rbl22 UAH
Nurofen Long ibuprofen, parasetamol77 rbl85 UAH
Ibuprofen seterusnya, parasetamol67 rblUAH 200
Ibuclin Junior Ibuprofen, Paracetamol78 rbl--
Maxicold untuk kanak-kanak ibuprofen3 rbl--
Ibumet ibuprofen, parasetamol----
Spazgan Neo Pitofenone hidroklorida, Ibuprofen, Fenpiverinium bromida136 rbl--
Nurofen Multisymptom Ibuprofen, Paracetamol----
Vimovo naproxen, esomeprazole2924 rbl1300 UAH
Neranol ketoprofen, omeprazole----

Komposisi yang berbeza, mungkin bertepatan dengan petunjuk dan kaedah aplikasi

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Phenylbutazone butadione-OBL68 rbl--
Indotril----
Indomethacin Indomethacin10 gosok6 UAH
Indomethacin Berlin-Chemie261 rbl--
Indomethacin Sopharma Indomethacin43 rbl8 UAH
Indomethacin-Acri----
Metacin Methocinia iodida161 rbl250 UAH
Indomethacin-Indomethacin kesihatan--6 UAH
Indomethacin-Retard Indomethacin--UAH 17
Indomethacin-Altpharm Indomethacin86 rbl--
Indomethacin 100 Berlin-Chemi Indomethacin283 rbl--
Metindol menghalang Indomethacin117 rblUAH 30
Metindol Indomethacin98 rbl--
Natrium Almiral Diclofenac--13 UAH
Voltaren Acti Diclofenac Sodium92 rbl--
Voltaren Rapid Diclofenac1624 rblUAH 63
Diclac id diclofenac--32 UAH
Dicloberl Retard diclofenac--33 UAH
Diclobru diclofenac--UAH 38
Diclobru 100 mg diclofenac----
Katafast diclofenac--265 UAH
Naklof----
Naklofen diclofenac60 rblUAH 21
Naklofen Duo Diclofenac68 rbl59 UAH
Naklofen Retard Diclofenac--UAH 25
Olfen-100 rectocaps diclofenac--UAH 29
Olfen-100 sr depocaps diclofenac--85 UAH
Olfen-50 Lactab Diclofenac--60 UAH
Ortofen diclofenac33 rblUAH 3
Rapten 75 diclofenac----
Rapid Rapid Diclofenac--64 UAH
Cepat--UAH 17
Voltaren Retard diclofenac--96 UAH
Dicloberl diclofenac1780 rblUAH 21
Diclofenac sodium LH diclofenac----
Diclofenac SR diclofenac----
Diclofenac-Biolek diclofenac----
Diclofenac-Darnitsa diclofenac--6 UAH
Diclofenac-Kesihatan diclofenac--11 UAH
Diclofenac-Pharmex diclofenac--12 UAH
Natrium Diclofenac-KV diclofenac--12 UAH
Ortofen-Kesihatan diclofenac--UAH 3
Ortofen-Health Forte Diclofenac--UAH 3
Dicloberl N--76 UAH
Dicloreum----
Diclofenac-Altfarm diclofenac63 rbl--
Diclofenac-Teva diclofenac sodium110 rbl73 UAH
Diclosafe diclofenac sodium--47 UAH
Diclodev diclofenac--85 UAH
Diclofenac retard Obolenskoe Diclofenac39 rbl--
Diclofenac-FPO Diclofenac sodium34 rbl--
Diclofenac retard-Akrikhin Diclofenac sodium36 rbl--
Naklofen SR Diclofenac78 rbl--
Diclonat P Diclofenac89 rbl--
Benteng Aetol Etodolac1580 rbl127 UAH
Nobedolak Etodolac322 rbl--
Adolor ketorolac----
Ketalgin ketorolac----
Ketanov ketorolac24 rblUAH 17
Ketolong--UAH 15
Ketorol ketorolac33 rbl12 UAH
Ketorolac Ketorolac16 rbl13 UAH
Ketalgin Ketorolac panjang--46 UAH
Ketolac ketorolac--UAH 7
Ketolong-Darnitsa ketorolac--UAH 10
Ketonol ketorolac----
Ketorolac-Kesihatan Ketorolac--UAH 14
Ketorolac-Credopharm ketorolac----
Novalket-Ketorolac kesihatan----
Medrolgin--UAH 20
Ketonof-LF ketorolac tromethamine----
Ketorolac-Solofarm ketorolac52 rbl--
Asprix ketorolac tromethamine--236 UAH
Aertclofenac aertal17 rbl67 UAH
Zerodol aceclofenac--UAH 31
Infenac aceclofenac--47 UAH
Diclotol aceclofenac--UAH 26
Tronac aceclofenac----
Actinak----
Asefil----
Gel Indovazin Indomethacin, Troxerutin229 rbl--
Troxymethacin Indomethacin, Troxerutin156 rbl--
Diclovit diclofenac52 rbl155 UAH
Olfen-75 diclofenac, lidocaine--103 UAH
Fanigan diclofenac, parasetamol--UAH 26
Neurodiclovit diclofenac, pyridoxine, thiamine, cyanocobalamin314 rblUAH 61
Panoxen Paracetamol, Diclofenac sodium120 rbl345 UAH
Flamidez diclofenac, paracetamol, serrapeptase--33 UAH
Blokium B12 betamethasone, diclofenac----
Diclokain diclofenac, lidocaine--UAH 24
Diclofenac dengan paracetamol diclofenac, paracetamol--13 UAH
Dolar diclofenac, paracetamol--184 UAH
Maxigezic diclofenac, paracetamol, serrapeptase--UAH 39
Cinepar diclofenac, paracetamol--UAH 10
Clodifen Neuro525 rbl--
Dolex----
Chondrofen diclofenac sodium, dimethyl sulfoxide166 rbl--
Arthrotek diclofenac sodium, misoprostol1837 rbl--
Doloxen paracetamol, natrium diclofenak--UAH 20
Texamen tenoxicam217 rbl--
Piroxicam Piroxicam10 gosokUAH 2
Fedin-20 piroxicam--13 UAH
Brexin piroxicam--145 UAH
Piroxicam Sopharma piroxicam--UAH 10
Piroxicam-V piroxicam--UAH 3
Texamen-L tenoxicam----
Oxyliten tenoxicam--67 UAH
Texared Tenoxicam154 rbl--
Artoxan Tenoxicam505 rbl--
Xefocam lornoxicam140 rblUAH 37
Xefokam lornoxicam cepat140 rbl52 UAH
Larfix lornoxicam--41 UAH
Lorakam lornoxicam----
Lorakam-4 lornoxicam----
Lorakam-8 lornoxicam----
Artrozan Meloxicam136 rbl--
Melbek meloxicam203 rblUAH 68
Melox meloxicam6000 rbl53 hry
Meloxicam meloxicam16 rblUAH 17
Meloxicam Sopharma meloxicam----
Meloxicam-Ratiopharm meloxicam--UAH 38
Mirlox Meloxicam----
Movalis meloxicam473 rblUAH 39
Movasin meloxicamRUB 31UAH 200
Revmoxicam meloxicam--41 UAH
Loxidol meloxicam--UAH 40
Revmalgin meloxicam--UAH 26
Meloxan meloxicam----
Meloksik meloksik--22 UAH
Meloxicam-Astrafarm meloxicam--UAH 19
Meloxicam-Zentiva meloxicam--UAH 63
Meloxicam-Lugal meloxicam--UAH 17
Meloxicam-N meloxicam----
Meloxicam-Novopharm meloxicam--UAH 63
Movalgin meloxicam--87 UAH
Movixicam meloxicam--UAH 37
Existen-Sanovel meloxicam----
Aspikam--85 UAH
Meloxicam-Teva meloxicam128 rblUAH 20
Oxycamox meloxicam----
Mesipol meloxicamRUB 300UAH 300
Meloxicam-LF meloxicam----
Meloxicam-KV meloxicam--UAH 40
Novoxicam meloxicam--90 UAH
Meloflex Meloxicam166 rbl--
Meloxicam-Prana Meloxicam26 rbl--
Meloxicam DS Meloxicam57 rbl--
Genitron Meloxicam155 rbl--
Meloxicam-SZ Meloxicam----
Genospa----
Asid mefenamat asid mefenamik1170 rbl22 UAH
Fenamin----
Asid mefenamat asid Mefenamic-Darnitsa--34 UAH
Mefenaminka Asid Mefenamic--UAH 24
Asid mefenamat Amifena ІC--UAH 51
Denebol gel Flax biasa, mentol, metil salisilat, rofecoxib, phenoxyethanol--47 UAH
Revmoxib celecoxib--UAH 36
Celebrex celecoxib105 rbl113 UAH
Celecoxib146 rbl--
Phlogoxib-Kesihatan celecoxib--UAH 16
Artoxib----
Zitsel----
Dilaxa celecoxib232 rblUAH 300
Denebol rofecoxib--47 UAH
Parastoksib Dynastat7780 rblUAH 217
Arcoxia--115 UAH
Arcoxia etoricoxib39 rbl350 UAH
Orotix Etoricoxib----
Exineph etoricoxib--59 UAH
Costarox Etoricoxib196 rbl--
Naysylate amtolmethine guacil431 rbl58 UAH
Nanogan dicycloverin, nimesulide--11 UAH
Oxygan dicycloverin, nimesulide----
Levomenthol pemanasan kekuatan chondra, kondroitin sulfat--UAH 50
Chondroxide Forte alpha tocopherol, glucosamine, phospholipids, chondroitin sulfate----
Alit----
Artrakam Glucosamine700 rbl--
Ranselex celecoxib--UAH 24
Sinmeton nabumeton--45 UAH
Artiflex--UAH 16
Dona glukosamin, natrium klorida854 rbl35 UAH
Glukosamin132 rbl46 UAH
Glucosamine Orion Glucosamine--UAH 261
Glukosamin Sinarta--UAH 14
Sustagard Artro Glucosamine sulfat340 rbl--
Glukosamin Sustilac651 rbl--
Elbona glukosamin sulfat, natrium klorida649 rbl1100 UAH
Honda Glucosamine Glucosamine Hydrochloride267 rbl--
Actasulide Nimesulide----
Aponil169 rblUAH 25
Nimesil nimesulide24 rblUAH 7
Nise capsaicin, menthol, metil salisilat, nimesulide130 rblUAH 25
Nimika Nimesulide91 rbl--
Nimulide Nimesulide89 rbl82 UAH
Remesulide nimesulide--6 UAH
Nimid nimesulide--4 UAH
Nimesulide nimesulide24 rblUAH 10
Nimesin nimesulide--UAH 10
Nimesulide-Astrafarm nimesulide----
Nimesulid-Darnitsa nimesulide--UAH 31
Nimesulide-Fitofarm nimesulide--8 UAH
Toro-Sanovel nimesulide--64 UAH
Ameolin----
Benteng Affida--8 UAH
Nemulex nimesulide82 rblUAH 292
Nimesulide Farmland nimesulide----
Naisulide nimesulide120 rbl--
Nimedar nimesulide----
Nimesulide-Teva Nimesulide108 rbl--
Arthrodarin Diacerein839 rbl1300 UAH
Diacerein Movagain----
Diacerein Orcerin--43 UAH
Flekcerin diacerein--72 UAH
Diacerein Chondrocerin----
Arthrodar--1649 UAH
Arthroker diacerein780 rbl850 UAH
Diacerein Diaflex600 rbl900 UAH
Diacerein Diaflex-LF----
Diartrin diacerein571 rbl--
Diaflex Rompharm Diacerein600 rbl--
Artron chondrex--172 UAH
Drastop sodium chondroitin sulfate810 rbl700 UAH
Mucosat chondroitin196 rbl44 UAH
Mucosat neo chondroitin sulfate--400 UAH
Struktum kondroitin sulfat679 rbl187 UAH
Chondroitin-phytopharm chondroitin sulfate--34 UAH
Chondroxide Chondroitin Sulfate158 rbl4 UAH
Artradol Chondroitin Sulfate Natrium570 rbl470 UAH
Artra Chondroitin Chondroitin Sulfate--1100 UAH
Roxid--UAH 30
Natrium Chondrolone Chondroitin Sulfat174 rbl--
Chondroflex chondroitin sulfate1110 rblUAH 29
Chondrosate chondroitin sulfate--UAH 313
Artiflex Chondro--UAH 50
Natrium Sulfat Chondroguard Chondroitin557 rbl550 UAH
Chondroitin-Akos chondroitin sulfate97 rbl550 UAH
Artohistan chondroitin sulfate585 rbl1100 UAH
Chondroitin sulfate injectran1076 rbl1400 UAH
Natrium sulfat chondroitin artrafik145 rbl--
Sotex Chondroitin Sulfate----
Chondroitin sulfate Chondroitin sulfate309 rbl--
Ledin----
Alpukat Piascledin, soya1035 rblUAH 274
Kompleks Arthron2580 rbl60 UAH
Movex selesa glukosamin, kondroitin sulfat--118 hry
Teraflex glukosamin, kondroitin sulfat1 RUB162 UAH
Chondra-sila glukosamin, kondroitin sulfat--33 UAH
Glukosamin kompleks kondroitin, kondroitin sulfat--104 UAH
Nimid Forte nimesulide, tizanidine--UAH 18

Cara mencari analog ubat yang murah ?

Untuk mencari analog ubat, generik atau sinonim yang tidak mahal, pertama sekali, kami mengesyorkan memberi perhatian kepada komposisi, iaitu bahan aktif yang sama dan indikasi penggunaannya. Bahan aktif ubat yang sama akan menunjukkan bahawa ubat itu identik dengan ubat, ubat yang setara atau alternatif farmaseutikal. Walau bagaimanapun, jangan lupa tentang komponen ubat yang tidak aktif yang boleh menjejaskan keselamatan dan keberkesanannya. Jangan lupa tentang nasihat doktor, ubat-ubatan sendiri boleh membahayakan kesihatan anda, jadi selalu berjumpa doktor sebelum menggunakan sebarang ubat.

Harga Mig 400

Di laman web di bawah, anda boleh mendapatkan harga untuk Mig 400 dan bertanya mengenai ketersediaan di farmasi berdekatan

  • Harga Mig 400 di Rusia
  • Harga Mig 400 di Ukraine
  • Harga Mig 400 di Kazakhstan
Semua maklumat disampaikan hanya untuk tujuan maklumat dan bukan alasan untuk menetapkan sendiri atau mengganti ubat

Artikel Sebelumnya

Penyediaan makro sista otak

Artikel Seterusnya

Sakit kepala di dahi