Aspirin: analog ubat yang selamat

Migrain

Aspirin Cardio adalah ubat dengan tindakan antiplatelet dengan komponen utama - asid acetylsalicylic (ASA). Tablet Aspirin terdapat dalam lapisan enterik yang mencegah kerengsaan lapisan perut. Pesakit yang alah kepada Aspirin Cardio disyorkan untuk mengambil analog dengan bahan aktif yang berbeza, tetapi dengan kesan terapi yang serupa..

Pembungkusan Aspirin Cardio

Aspirin diresepkan untuk patologi seperti itu:

  • penyakit jantung;
  • gangguan dalam sistem aliran darah;
  • trombosis dan tromboembolisme;
  • aterosklerosis sistemik;
  • dalam neurologi untuk serangan iskemia sementara dan iskemia serebrum.

Jangan memberi ubat untuk strok hemoragik dan sklerosis arteri serebrum. Juga, penggunaannya harus terhad kepada pesakit dengan alasan berikut:

  • kegagalan buah pinggang dan hati, sirosis;
  • gangguan pada hemostasis - trombositopenia dan leukopenia, koagulopati;
  • pendarahan;
  • alahan terhadap komposisi ubat ubat.

Ubat ini tidak digunakan dalam rawatan wanita menyusui dan hamil, dan juga tidak digunakan dalam rawatan pesakit anak. Dengan sekatan yang ditetapkan untuk luka ulseratif saluran pencernaan.

Aspirin harus diambil selepas makan. Tablet tidak boleh dikunyah dan cangkang pelindung tidak boleh pecah. Minum ubat dengan jumlah air yang mencukupi. Tempoh kursus ubat, serta rejimen rawatan dan dos individu ditetapkan oleh doktor, berdasarkan patologi yang didiagnosis dan tahap perkembangannya. Dos harian standard adalah 3 tablet, dibahagikan kepada 3 prosedur pentadbiran.

  • pendarahan dari gusi, resdung;
  • reaksi kulit - urtikaria dan pruritus, hiperemia dan ruam;
  • dispepsia, mual dan sakit epigastrik, cirit-birit dan sakit perut;
  • sakit kepala, mengantuk dan pening.

Kos ubat dan dan analog Aspirin Cardio

Ubat ini ada di segmen harga pertengahan, begitu juga ubat generiknya di Rusia. Analog asing terapeutik adalah beberapa kali lebih tinggi daripada kos Aspirin.

Nama ubat dan analognya

Dos komponen utama (mg)

Bilangan tablet dalam bungkusan

[bandingkan nama = `Cardiomagnet | Trombital | Aspinat Cardio | Asacil-A | Thrombo ACC | Thrombopol | Atherocard | Thrombomag | Plavix | Curantil | Magnikor`]

Analog popular Aspirin Cardio pengeluaran Rusia

Analogi Rusia Aspirin Cardio adalah yang paling popular di kalangan pesakit. Analog domestik menunjukkan kecekapan tinggi dengan kos anggaran.

Kardiomagnet

Cardiomagnet adalah ubat gabungan dengan bahan aktif - ASA dan magnesium. Ubat ini menghalang lekatan platelet kerana kesannya pada molekul CSC-1 dan trimoxan2. Sebagai tambahan kepada sifat antiplatelet, Cardiomagnet juga mempengaruhi reseptor termoregulasi dan menjadikan suhu badan kembali normal. Magnesium dalam komposisi ubat mengimbangi kekurangan ion magnesium, yang mempunyai kesan yang baik terhadap kerja miokardium.

Tentukan Cardiomagnet untuk gangguan sistemik dan jantung seperti:

  • hipertensi dan trombosis;
  • kegagalan jantung dalam tahap yang tidak dapat dikompensasi;
  • angina pectoris dan aritmia;
  • aterosklerosis sistemik dan diabetes;
  • kegemukan dan darah tinggi;
  • hiperkolesterolemia.

Selalunya, ubat diresepkan untuk ketagihan nikotin dan alkohol, dengan ketidakaktifan fizikal, serta sebagai pencegahan utama penyakit jantung bagi wanita dalam menopaus, dan untuk lelaki selepas 40 tahun, dan pencegahan sekunder serangan jantung dan strok, serta kekurangan koronari akut.

Dilarang melantik ketika:

  • trombositopenia;
  • strok hemoragik dan diatesis;
  • kehamilan dan hepatitis B;
  • alahan terhadap komposisi ubat Cardiomagnyl;
  • gangguan pada sistem pernafasan, khususnya, dengan asma bronkial;
  • triad aspirin.

Cardiomagnet diambil tiga kali sehari, 75-100 mg. Jangan mengaitkan pengambilan ubat dengan pengambilan makanan.

  • alahan pada kulit;
  • dispepsia;
  • pendarahan dari hidung dan gusi;
  • sakit kepala.

Thrombital

Thrombital adalah ubat gabungan dengan ASA dan magnesium. Ubat ini ditetapkan dalam kardiologi dan neurologi untuk rawatan dan pencegahan patologi sistemik jantung.

Thrombital berkesan dalam pencegahan strok dan serangan jantung primer dan sekunder, dan juga mengurangkan risiko kematian.

Analog Aspirin ditetapkan untuk:

  • trombosis dan tromboflebitis;
  • diabetes dan obesiti;
  • hipertensi dan aterosklerosis sistemik;
  • hiperkolesterolemia dan hipertrigliseridemia.

Untuk pencegahan, Thrombital diresepkan selepas rawatan pembedahan seperti itu:

  • cantuman pintasan arteri koronari;
  • stenting arteri koronari;
  • angioplasti transluminal arteri koronari;
  • angioplasti belon.

Jangan memberi ubat untuk sebab berikut:

  • alahan terhadap ramuan dalam ubat;
  • pendarahan otak;
  • pendarahan dan risiko pendarahan;
  • kekurangan vitamin K;
  • trombositopenia;
  • kemusnahan ulseratif pada organ pencernaan dan pendarahan di dalamnya;
  • asma bronkial;
  • Trimester 1 dan 3 kehamilan dan tempoh penyusuan;
  • patologi buah pinggang yang teruk;
  • zaman kanak-kanak.

Ia diresepkan dengan berhati-hati untuk patologi hati dan sistem pernafasan, serta untuk manifestasi alergi dan diabetes mellitus, untuk hiperurisemia dan penyakit gout..

Tablet mesti diambil secara lisan sekali sehari. Ia juga boleh digiling menjadi serbuk dan diminum. Ubatnya boleh diminum dalam jangka masa yang lama. Tempoh kursus terapi ditentukan oleh doktor, yang juga dapat menetapkan dos kemasukan peribadi.

  • trombositopenia, serta pendarahan dan anemia;
  • urtikaria dan edema Quincke;
  • kulit gatal, kemerahan epidermis dan ruam;
  • pening dan peningkatan rasa mengantuk;
  • sakit kepala dan pendarahan serebrum;
  • dispepsia, peningkatan transaminase, perkembangan hakisan pada organ pencernaan.

Aspinat Cardio

Aspinat Cardio secara strukturnya serupa dengan Aspirin. Ia ditetapkan untuk pencegahan dan rawatan patologi neurologi dan kardiologi seperti itu:

  • serangan iskemia sementara dan hipoksia otak;
  • trombosis dan aterosklerosis sistemik;
  • diabetes dan obesiti;
  • hipertensi dan hiperlipidemia;
  • ketagihan nikotin dan alkohol.

Dianjurkan juga untuk minum ubat untuk pesakit setelah 50 tahun..

Jangan gunakan Aspinat dalam terapi untuk:

  • alahan terhadap bahan dalam komposisi;
  • peningkatan risiko pendarahan;
  • tempoh kehamilan dan penyusuan;
  • umur pesakit kurang dari 18 tahun.

Aspinat digunakan 1-3 kali sehari, 1 tablet. Dosnya ditetapkan secara individu oleh doktor mengikut patologi.

Tindak balas buruk tubuh untuk mengambil Aspinat tidak sering muncul, jika dos terapi tidak melebihi, hanya kadang-kadang pesakit mencatat perkembangan gejala seperti itu:

  • dispepsia;
  • pendarahan dari hidung;
  • alahan kulit;
  • angioedema;
  • gangguan tidur dan sakit kepala di lokasi yang berbeza.

Pengganti kardioaspirin dengan komposisi yang serupa

Pengganti struktur untuk Aspirin paling popular di kalangan pesakit dan doktor. Komposisi generik yang terbukti dan kecekapan tinggi mereka adalah yang menjamin kualiti terapi.

Asatsil-A

Asacil-A adalah ubat antipiretik dan anti-radang yang juga mengurangkan agregasi molekul platelet dan mencegah perkembangan gumpalan darah di dalam arteri.

Ubat Asatsil-A diresepkan untuk penyakit seperti itu:

  • sakit kepala dan migrain;
  • sakit gigi dan haid;
  • osteoartritis dan artritis jenis reumatoid dan bukan rheumatoid;
  • perikarditis;
  • lumbago, neuralgia dan myalgia, serta sciatica;
  • serangan jantung (pencegahan);
  • patologi berjangkit dan virus, keadaan demam;
  • serangan sementara di otak dan iskemia serebrum;
  • Penyakit jantung iskemia dan angina pectoris stabil;
  • penyakit jantung valvular;
  • aritmia dan prolaps injap mitral.

Dilarang meresepkan ubat untuk rawatan dengan alasan berikut:

  • hipersensitiviti terhadap komposisi ubat;
  • pemusnahan ulseratif saluran pencernaan;
  • hipertensi portal;
  • triad aspirin;
  • kekurangan vitamin K dalam badan;
  • pendarahan di perut;
  • aneurisma aorta;
  • hemofilia dan trombositopenia;
  • pendarahan;
  • kegagalan buah pinggang dan hati;
  • kehamilan trimester 1 dan 3, serta penyusuan pada wanita.

Juga, Asacil-A tidak digunakan dalam amalan pediatrik..

Dos ubat bergantung pada patologi:

  • infark miokard - 40-325 mg sekali sehari;
  • untuk mencegah perkembangan trombosis intravaskular - 250-325 mg sekali sehari;
  • serangan iskemia - dos terapeutik 1000 mg sekali sehari (dos boleh dibahagikan kepada 2-3 dos;
  • hipertermia di atas 38.5 darjah - 500-1000 mg.
  • kerosakan pada selaput lendir organ pencernaan;
  • ruam dermatologi dan urtikaria;
  • perkembangan anemia dan pendarahan;
  • pening dan sakit kepala dengan intensiti yang berbeza-beza.

Thrombotic ACC

Thrombotic ACC dibuat berdasarkan asid acetylsalicylic dalam tablet. Ubat ini diresepkan sebagai profilaksis patologi kardiologi dan vaskular pada pesakit dengan penyakit berikut:

  • diabetes mellitus dan darah tinggi;
  • aterosklerosis dan trombosis;
  • hiperlipidemia dan obesiti;
  • tempoh selepas infark dan post-stroke;
  • kekurangan koronari;
  • angina pectoris dan aritmia;
  • pelanggaran alat injap jantung;
  • tromboemboli dan tromboflebitis;
  • serangan otak sementara dan iskemia serebrum.

Jangan menetapkan ubat dalam kes seperti ini:

  • patologi ulseratif saluran gastrousus;
  • kepekaan badan terhadap komposisi ubat;
  • asma bronkial.

Jangan gunakan Thrombotic ACC untuk rawatan wanita hamil dan menyusui, serta kanak-kanak di bawah usia 18 tahun.

Dengan sekatan yang ditetapkan untuk:

  • kegagalan buah pinggang dan hepatik;
  • gout;
  • rhinitis alergi dan polip di hidung.

Tablet mesti diambil sekali sehari pada dos 50-100 mg.

  • alahan dan bronkospasme;
  • dispepsia dan sakit perut;
  • anemia;
  • tinnitus dan pengsan.

Thrombopol

Thrombopol dihasilkan dalam bentuk tablet dan merupakan pengganti struktur untuk aspirin. Menetapkan ubat untuk rawatan patologi sistemik, serta sebagai sebahagian daripada pencegahan penyakit jantung primer atau sekunder.

Tentukan ubat untuk:

  • mengurangkan kematian sekiranya serangan angina pectoris dan jantung tidak stabil;
  • mengurangkan risiko serangan jantung dalam kekurangan koronari;
  • pencegahan sekunder serangan jantung dan strok, serta selepas pembedahan pembedahan penyakit jantung dan arteri.

Juga, ubat ini diresepkan kepada pesakit dengan patologi berikut:

  • hiperlipidemia dan diabetes mellitus;
  • trombosis dan tromboflebitis;
  • aterosklerosis dan hipertensi;
  • kegemukan.

Dos ubat bergantung pada patologi dan tujuannya:

  • pencegahan dan kecurigaan serangan jantung - dos awal adalah 150-300 mg. Selama sebulan, perlu mengambil 75-300 mg ASA sehari;
  • selepas serangan jantung, serta serangan angina pectoris - 70-300 mg sehari;
  • pencegahan sekunder iskemia serebrum dan strok - 150-300 mg sehari;
  • serangan sementara - dos sehari 75-300 mg untuk jangka masa yang panjang;
  • pencegahan atau terapi trombosis - 150-200 mg setiap hari.
  • gangguan pada saluran pencernaan dan pendarahan pada organ;
  • alahan kulit - ruam dan kulit gatal, gatal-gatal;
  • mengantuk;
  • pendarahan, anemia, dan pening.

Analog Aspirin Cardio untuk tindakan terapeutik

Di pasaran farmakologi terdapat ubat-ubatan yang mempunyai komponen aktif lain daripada Aspirin Cardio, tetapi serupa dalam kesan terapeutiknya pada tubuh..

Kad Atherocard

Ubat trombotik Atherocard mengurangkan lekatan platelet dan digunakan dalam kardiologi dan neurologi. Bahan aktif dalam ubat adalah clopidogrel. Ubat dibuat dalam bentuk tablet.

Pengganti terapeutik untuk Aspirin digunakan sebagai langkah pencegahan perkembangan aterothrombosis dalam:

  • neoplasma aterosklerotik di bahagian bawah kaki dan di saluran koronari;
  • sindrom koronari;
  • melakukan angioplasti;
  • patologi jantung - angina pectoris, fibrilasi atrium.

Dilarang menggunakan Aterocard apabila:

  • kegagalan hepatik dan buah pinggang;
  • hipersensitiviti terhadap clopidogrel dan bahan lain dalam komposisi;
  • strok hemoragik dan pendarahan lain di dalam badan.

Ia juga dilarang menggunakan Aterocard dalam amalan pediatrik, wanita hamil dan menyusui.

Dos standard untuk mengambil ubat sehari ialah 75 mg. Dengan perkembangan patologi jantung dan sistemik akut, dos individu ditetapkan oleh doktor, sesuai dengan patologi dan tahap perkembangannya.

  • anemia dan neuropenia;
  • purpura dari jenis trombositopenik;
  • halusinasi;
  • vertigo;
  • pening, gangguan tidur dan sakit kepala;
  • hipotensi dan vaskulitis;
  • manifestasi dispepsia dan dermatologi - urtikaria.

Thrombomag

Thrombomag adalah jenis gabungan ubat antiplatelet dengan aspirin dan magnesium sebagai bahan aktif. Ubat dibuat dalam bentuk tablet.

Thrombomag diresepkan sebagai langkah pencegahan untuk mencegah perkembangan trombosis pada pesakit dengan:

  • hiperlipidemia dan obesiti;
  • diabetes mellitus dan aterosklerosis;
  • hipertensi dan trombosis.

Juga, ubat ditetapkan untuk pesakit berusia lebih dari 50-55 tahun..

Thrombomag adalah ubat utama selepas pembedahan pada arteri koronari, serta setelah serangan strok iskemia, sindrom koronari akut, angina pectoris dan infark miokard..

Jangan menetapkan ubat untuk rawatan dengan alasan berikut:

  • alahan terhadap komposisi ubat;
  • asma bronkial;
  • kecenderungan pendarahan;
  • pendarahan arteri serebrum;
  • pendarahan;
  • gangguan buah pinggang dan hepatik;
  • hakisan dan bisul pada saluran pencernaan.

Jangan gunakan Thrombomag dalam rawatan wanita semasa kehamilan dan menyusui, serta kanak-kanak bawah umur.

  • vertigo;
  • sakit kepala dan insomnia;
  • pening dan mengantuk;
  • trombositopenia;
  • dispepsia;
  • bronkospasme dan urtikaria;
  • Edema Quincke.

Plavix

Plavix adalah agen antiplatelet berasaskan clopidogrel. Dibuat dalam tablet dan digunakan dalam neurologi dan kardiologi.

Plavix diresepkan untuk mencegah pembentukan aterothrombosis selepas:

  • serangan jantung dan iskemia serebrum;
  • menjalani angioplasti arteri koronari;
  • fibrilasi atrium dan tromboemboli.

Anda tidak boleh menetapkan Plavix untuk:

  • hipersensitiviti terhadap komposisi ubat;
  • pendarahan serebrum;
  • pendarahan organ dalaman dengan luka ulseratif;
  • kegagalan hati.

Dilarang meresepkan ubat ini kepada wanita semasa mengandung dan menyusui bayi yang baru lahir. Jangan gunakan ubat dalam amalan pediatrik.

Dos standard Plavix ialah 1 tablet (75 mg) sehari. Dengan perkembangan penyakit vaskular atau kardiologi yang teruk, dos peribadi ditetapkan oleh doktor yang hadir.

Manifestasi negatif dari pengambilan ubat:

  • neuropenia dan leukopenia;
  • eosinofilia dan trombositopenia;
  • anemia;
  • pening dan sakit kepala;
  • insomnia atau mengantuk;
  • paresthesia;
  • dispepsia;
  • sakit perut dan epigastrik;
  • bronkospasme;
  • alahan kulit - hiperemia dan ruam pada epidermis, urtikaria.

Curantil

Curantil adalah vasodilator yang menyekat lekatan platelet, yang meningkatkan aliran darah melalui sistem. Komponen utama dalam ubat adalah dipyridamole.

Curantil diresepkan dalam rawatan penyakit seperti itu:

  • pelanggaran aliran darah serebrum dan iskemia serebrum;
  • iskemia miokard dan infark;
  • trombosis, tromboemboli dan tromboflebitis;
  • gangguan aliran darah aterosklerotik di pinggiran.

Curantil juga diresepkan setelah pembedahan pada saluran koronari, untuk pesakit dengan berat badan berlebihan dan diabetes mellitus.

Dilarang menggunakan terapi Curantil dalam kes seperti:

  • alahan terhadap komponen ubat;
  • tahap akut serangan jantung dan serangan angina pectoris yang tidak stabil;
  • jenis strok hemoragik;
  • runtuh dan penyakit jantung iskemia;
  • sklerosis arteri serebrum;
  • stenosis aorta dan aneurisma;
  • hipotensi;
  • pendarahan;
  • neoplasma ulseratif pada saluran pencernaan;
  • risiko mengalami pendarahan teruk.

Semasa mengandung, Curantil diresepkan untuk mencegah kekurangan plasenta..

Dos Curantil sehari untuk pesakit yang berumur 12 tahun - 75-225 mg, dibahagikan kepada 3-6 prosedur penerimaan. Dos maksimum yang dibenarkan setiap hari ialah 600 mg. Setelah normalisasi keadaan pesakit, dos harian dikurangkan menjadi 20-50 mg.

  • takikardia dan penurunan indeks tekanan darah;
  • kelemahan badan;
  • dispepsia;
  • alahan kulit.

Magnikore

Magnikor adalah ubat gabungan dengan magnesium dan aspirin sebagai komponen utama. Gunakan ubat untuk terapi dan pencegahan penyakit sistemik dan jantung.

Magnikor diresepkan untuk penyakit jantung iskemia dalam fasa akut dan kronik, serta untuk:

  • angina yang tidak stabil;
  • infarksi miokardium;
  • strok serebrum iskemia.

Juga disyorkan untuk mengambil ubat ini untuk:

  • obesiti dan diabetes;
  • aterosklerosis dan hiperkolesterolemia;
  • ketagihan nikotin dan alkoholisme.

Dilarang melantik Magnikor apabila:

  • intoleransi terhadap komposisi ubat;
  • penyakit ulser peptik saluran gastrousus;
  • kekurangan vitamin K;
  • patologi teruk buah pinggang dan hati;
  • kegagalan jantung dalam bentuk dekompensasi.

Semasa mengandung, Magnikor ditetapkan sebagai kaedah terakhir dan di bawah pengawasan doktor.

Dos standard untuk mengambil ubat adalah 75-150 mg sehari (1-2 dos). Untuk serangan angina pectoris dan serangan jantung - dos sehari 45 mg. Untuk pencegahan, 1-2 tablet diresepkan setiap hari..

Reaksi sampingan tubuh terhadap Magnikor sangat jarang berlaku dan ia dinyatakan oleh alahan kulit, dispepsia, rhinitis alergi dan mimisan, serta bronkospasme.

Analog Aspirin

Halaman ini mengandungi senarai semua analog Aspirin mengikut komposisi dan petunjuk untuk digunakan. Senarai analog murah, dan anda juga boleh membandingkan harga di farmasi.

  • Analog termurah Aspirin: Citramon
  • Analog Aspirin yang paling popular: Askofen-P
  • Klasifikasi ATC: Asid asetilsalisilat

#NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
1Citramon Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi3 rblUAH 2
2Citramon P Caffeine, Acetylsalicylic acid, Paracetamol
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
3 rbl--
3Asid asetilsalisilat Asid asetilsalisilik
Analog dalam komposisi dan petunjuk
3 rblUAH 1
4Asid acetylsalicylic Kofitsil-Plus, paracetamol, kafein
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
RUB 6--
limaAsid asetilsalisilat Asid acetylsalicylic Pharmstandard
Analog dalam komposisi dan petunjuk
8 gosok--

Semasa mengira kos analog Aspirin yang murah, harga minimum diambil kira, yang terdapat dalam senarai harga yang disediakan oleh farmasi

#NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
1Asid asetofisalisilik Askofen-P, parasetamol, kafein
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
22 rblUAH 61
2Citramon Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi3 rblUAH 2
3Asid Acetylsalicylic Alka-prime, asid aminoetik
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
93 rblUAH 29
4Alka-seltzer Asid asetilsalisilat, asid sitrik, natrium bikarbonat
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
267 rblUAH 20
limaAsid trombopol acetylsalicylic
Analog dalam komposisi dan petunjuk
23 rblUAH 200

Senarai analog ubat ini berdasarkan statistik ubat yang paling banyak diminta.

Semua analog Aspirin

Analog dalam komposisi dan petunjuk untuk digunakan

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Asid Acetylsalicylic Upsarin Oopsa153 rblUAH 5
Asid Acecardol Acetylsalicylic16 rbl--
Asaphen--UAH 28
Asprovit--UAH 27
Asid asetilsalisilat Asid asetilsalisilik3 rblUAH 1
Asid trombopol acetylsalicylic23 rblUAH 200
Asid asetilsalisilat Asid acetylsalicylic Pharmstandard8 gosok--
Asid Acetylsalicylic Aspirin Express156 rbl--
Asid Acetylsalicylic Upsarin153 rbl--

Senarai analog ubat di atas, yang menunjukkan pengganti Aspirin, adalah yang paling tepat, kerana ia mempunyai komposisi bahan aktif yang sama dan bertepatan dengan petunjuk penggunaan.

Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Acelysin--22 UAH
Alka-seltzer Asid asetilsalisilat, asid sitrik, natrium bikarbonat267 rblUAH 20
Asid Acetylsalicylic Alka-prime, asid aminoetik93 rblUAH 29
Aspirin-C255 rbl46 UAH
Asid acetylsalicylic Copacil, kafein, paracetamol--6 UAH
Asid acetylsalicylic Pharmadol, kafein, paracetamol--4 UAH
Citramon3 rblUAH 2
Askofen-Extra--UAH 2
Asid asetilalsilikat Euro Citramon, kafein, parasetamol--UAH 30
Asid citramon B acetylsalicylic, kafein, paracetamol--UAH 2
Asid acetylsalicylic Citramon Forte, kafein, parasetamol--UAH 3
AskofenRUB 25UAH 1
Tomapirin S----
Citropac--UAH 3
Asid asetilalisilat Migralgin, kafein, parasetamol----
Upsarin Oopsa dengan Asid askorbik Vitamin C, Asid Acetylsalicylic--UAH 36
Asid Citramon Maxi Acetylsalicylic, Kafein, Paracetamol--UAH 3
Citramon Asid asetilsalisilat baru, kafein, parasetamol--4 UAH
Citramon U asam asetilsalisilat, kafein, parasetamol--UAH 2
Citramon-Darnitsa acetylsalicylic acid, kafein, paracetamol--4 UAH
Asid acetylsalicylic Citramon-M, kafein, paracetamol--UAH 2
Asid acetylsalicylic Citramon-F, kafein, paracetamol--UAH 2
Asid acetylsalicylic Citramon-F Forte, kafein, paracetamol--UAH 16
Asid acetylsalicylic Citropac-Darinza, kafein, paracetamol----
Excedrin, asid acetylsalicylic, kafein, paracetamolRUB 100280 UAH
Askopar--UAH 3
Askofen-L--UAH 1
Asprovit C--UAH 27
Asid askorbik Antigrippin-Orvi Neo, chlorphenamine, paracetamol----
Asid acetylsalicylic Aquacitramone, parasetamol, kafein135 rbl--
Asid acetylsalicylic Kofitsil-Plus, paracetamol, kafeinRUB 6--
Citramarine, asid acetylsalicylic, paracetamol, kafein90 rbl--
Asid acetylsalicylic Thrombital Forte, magnesium hidroksida50 rblUAH 300
Asid asetilisilikat Fapirin C, asid askorbik----
Asid askorbik Aspirin-C, Asid asetilsalisilat224 rbl--
Citrapac Caffeine, Ascorbic acid, Acetylsalicylic acid, Paracetamol30 rubel--
Asid Acetylsalicylic Zorex Morning----
Kafein Cefecon N, naproxen, salicylamide67 rblUAH 24
Asid asetofisalisilik Askofen-P, parasetamol, kafein22 rblUAH 61
Citramon P Caffeine, Acetylsalicylic acid, Paracetamol3 rbl--
Asid acetylsalicylic Citramon-Borimed, paracetamol, kafein----
Asid acetylsalicylic Citramon-Lect, paracetamol, kafein17 rbl--

Komposisi yang berbeza, mungkin bertepatan dengan petunjuk dan kaedah aplikasi

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Natrium metamizol analginRUB 6UAH 2
Natrium metamizole analgin-Darnitsa--4 UAH
Analgin untuk kanak-kanak--8 UAH
Natrium metamizol Analgin-Ultra45 rbl--
Natrium metamizol Baralgin M120 rblUAH 305
Analgin Analgin-Solofarm----
Natrium Metamizole Analgin-ExtraCap45 rbl--
Natrium Metamizole Analgin-UBF----
Analgin-Quinine Metamizole sodium, Quinine64 rbl--
Andipal Metamizole sodium, Phenobarbital, Bendazol, Papaverine hidroklorida9 rbl13 UAH
Baralgetas metamizole sodium, pitofenone, fenpiverinium bromida--UAH 68
Revalgin Pitofenone hidroklorida, Metamizole, Fenpiverinium bromida81 rbl13 UAH
Spazgan metamizole sodium, pitofenone, fenpiverinium bromida50 rbl126 UAH
Spazmil-m metamizole sodium, pitofenone, fenpiverinium bromida--UAH 15
Analdim--UAH 9
Kafein cofalgin, sodium metamizole--UAH 7
Realgin metamizole sodium, pitofenone, fenpiverinium bromida--UAH 17
Renalgan-Biolek metamizole sodium, pitofenone, fenpiverinium bromida--UAH 49
Spazmadol metamizole sodium, pitofenone, fenpiverinium bromida--UAH 21
Spazmoblock metamizole sodium, pitofenone, fenpiverinium bromida104 rbl--
Andipal-Neo--8 UAH
Andipal Forte--13 UAH
Andipal-V--UAH 14
Benamil-M----
Plenalgin----
Trinalgin metamizole sodium monohydrate, pitofenone hydrochloride, fenpiverinium bromide89 rbl--
Pentalgin Caffeine, Naproxen, Paracetamol, Drotaverine hydrochloride, Pheniramine maleate49 rblUAH 9
Sedal-M codeine, kafein, sodium metamizole, paracetamol, phenobarbital229 rbl35 UAH
SedalginRUB 100UAH 15
Tempalgin metamizole sodium, tempidone59 rblUAH 16
Piralgin Caffeine, Codeine, Naproxen, Metamizole sodium, Phenobarbital85 rbl--
Pyatirchatka--13 UAH
Sedalgin Plus kafein, metamizole sodium, tiaminRUB 100UAH 15
Pentalgin IC codeine, kafein, metamizole sodium, paracetamol, phenobarbital--UAH 9
Pentalgin FS Extra codeine, kafein, sodium metamizole, parasetamol, phenobarbital--UAH 10
Pentalgin-ICN codeine, kafein, metamizole sodium, paracetamol, phenobarbital--UAH 17
Pentalgin-FS codeine, kafein, sodium metamizole, parasetamol, phenobarbital--UAH 9
Pentaferu IC codeine, kafein, metamizole sodium, paracetamol, phenobarbital----
Tetralgin codeine, kafein, sodium metamizole, phenobarbital7 gosok--
Andipal Avexima metamizole sodium, phenobarbital, bendazole, papaverine hidroklorida32 rbl--
Pentalgin-N Kafein, Codeine, Naproxen, Metamizole sodium, Phenobarbital----
Pentalgin-ICN Kafein, Codeine, Metamizole sodium, Phenobarbital, Paracetamol----
Codeine, kafein, parasetamol, propyphenazone, phenobarbital--UAH 14
Rankof paracetamol, chlorphenamine maleate, kafein, phenylephrine hidroklorida92 rblUAH 300
Grippostad105 rblUAH 10
Paracetamol Efferalgan50 rblUAH 5
Paradetamol Panadol29 rblUAH 2
Paracetamol Panadol Baby66 rblUAH 30
Parfetamol Perfalgan1166 rbl--
Parasetamol Rapidol--UAH 23
Paracetamol Cefekon D20 RUBUAH 17
Paracetamol Infulgan--13 UAH
Paracetamol minuman panas Grippostad----
Paracetamol Ifimol1990 rblUAH 24
Paradetamol Panadol Solubl--UAH 2
Paracetamol Panadol Advance----
Paralen paracetamol----
Paraletamol Paralen Baby----
Paramax paracetamol--UAH 21
Paracetamol paracetamol3 rblUAH 1
Paracetamol Paracetamol bayi--UAH 14
Paracetamol untuk kanak-kanak parasetamol--12 UAH
Paracetamol Farco paracetamol----
Paracetamol-Vishfa paracetamol--12 UAH
Paracetamol-Darnitsa paracetamol--UAH 2
Piaron paracetamol--UAH 9
Cahaya Apap----
Paracetamol-Altpharm paracetamol30 rubel--
Strimol----
Parasetamol Mexalen----
Medipirin paracetamol----
Paracetamol Sanidol----
Cifekon D Paracetamol----
Paracetamol kanak-kanak Panadol54 rbl--
Paracetamol untuk kanak-kanak Paracetamol54 rbl--
Paracetamol MS ParacetamolRUB 4--
Paracetamol-UBF ParacetamolRUB 5--
Asid askorbik antigrippin, paracetamol, chlorphenamine80 rbl46 UAH
Antigrippin untuk kanak-kanak--UAH 68
Paracetamol anticataral, phenylephrine, chlorphenamine--8 UAH
Anti Selsema120 rblUAH 10
Vicks Active Symptomax paracetamol, phenylephrine120 rblUAH 2
Vicks Active Symptomax Plus guaifenesin, paracetamol, phenylephrine223 rbl12 UAH
Gripex--UAH 25
Gripex memulakan kafein, parasetamol, phenylephrine--48 UAH
Asid askorbik Gripex hotactive, paracetamol, phenylephrine--79 UAH
Asid askorbik maksimum aktif Gripex, paracetamol, phenylephrine--79 UAH
Grippocitron--UAH 5
Daleron Cold 3 Dextromethorphan, Paracetamol, Pseudoephedrine----
Asid askorbik Daleron C, parasetamol--109 UAH
Asid askorbik Daleron c junior, parasetamol--111 UAH
Nolgripp----
Kafein kafein, kafein, parasetamol, propifenazon89 rblUAH 39
Selsema Coldact ditambah paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine88 rbl--
Asid askorbik Coldrex, kafein, paracetamol, terpin hidrat, phenylephrine87 rblUAH 9
Kofan--UAH 16
Kofan Sekejap----
Milistan Multisymptomatic dextromethorphan, paracetamol, chlorphenamine, cetirizine--52 UAH
Kafein Novalgin, paracetamol, propyphenazone114 rblUAH 21
Panadol Kafein tambahan, parasetamol--UAH 19
Rinza kafein, paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine60 rbl8 UAH
Ritsleting panas Rinza--UAH 37
Rinzasip Caffeine, Phenylephrine hydrochloride, Paracetamol, Pheniramine maleate102 rbl371 UAH
Saridone Caffeine, Propyphenazone, Paracetamol227 rbl--
Solpadeine codeine, kafein, paracetamol71 rblUAH 3
Pakej parasetamol Taylol Hot Children, chlorpheniramine maleate, pseudoephedrine hidroklorida----
Tylol Hot Pack paracetamol, chlorpheniramine maleate, pseudoephedrine HCl--UAH 100
Tilol Hot-D Packet paracetamol, chlorpheniramine maleate, pseudoephedrine hydrochloride----
Tamipul ibuprofen, kafein, parasetamol--42 UAH
Teraflu paracetamol, phenylephrine, pheniramineRUB 3111 UAH
Teraflu untuk selesema dan selsema dengan asam askorbat perisa lemon, parasetamol, phenylephrine, pheniramine----
Theraflu untuk selesema dan selsema tambahan parasetamol, phenylephrine, pheniramine33 rbl--
Teraflu paracetamol perisa lemon tambahan, phenylephrine, pheniramine--UAH 14
Teraflu extratab Phenylephrine hidroklorida, Paracetamol, Pheniramine maleateRUB 100--
Paracetamol bebas gula Amicitron Forte, phenylephrine hidroklorida, pheniramine maleate, asid askorbik--90 UAH
Trigan-d Paracetamol, Dicycloverine40 rbl--
Asid askorbik Pharmacitron, paracetamol, phenylephrine, pheniramine--UAH 9
Asid askorbik Fervex, Paracetamol, Pheniramine maleate39 rbl13 UAH
Fervex untuk orang dewasa asid askorbik, parasetamol, feniramin--86 UAH
Fervex untuk kanak-kanak asid askorbik, paracetamol, pheniramine214 rbl124 UAH
Flukold kafein, paracetamol, phenylpropanolamine, chlorphenamine--UAH 9
Helpex anticold dx dextromethorphan, kafein, paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine--UAH 10
Citramon Extra Caffeine, Paracetamol--12 UAH
Unispaz drotaverine, codeine, paracetamol72 rblUAH 200
Antiflu Kids Ascorbic Acid, Paracetamol, Chlorphenamine Maleate141 rblUAH 10
Bol-ran diclofenac, paracetamol--UAH 1
Kafein Gripgo, paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine--8 UAH
Asid askorbik Grippostad C, kafein, paracetamol, chlorphenamine107 rblUAH 29
Kanak-kanak Grippocitron--UAH 5
Asid askorbik Coldrex MaxFlu, Phenylephrine, Paracetamol130 rblUAH 19
Asid askorbik Coldrex Hotrem Lemon, paracetamol, phenylephrine161 rbl11 UAH
Combigrippa camphor, menthol, metil salisilat, turpentin, timol, kayu putih--UAH 18
Combigripp Dexa dextromethorphan, kafein, paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine--UAH 21
Combigripp Hot Sip paracetamol, phenylephrine, cetirizine--52 UAH
Kafein Flukold N, paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine--UAH 9
Helppex--UAH 9
Efferalgan dengan Vitamin C--44 UAH
Bol-Run Neo kafein, parasetamol--UAH 1
Bol-Run Premium Caffeine, Paracetamol, Propyphenazone--UAH 7
Vicks Active Medinite dextromethorphan, doxylamine, paracetamol--6 UAH
Vocacept kafein, paracetamol, phenylephrine, pheniramine--12 UAH
Asid askorbik Vocacept Hot Sip, kafein, parasetamol, phenylephrine, pheniramine----
Kafein cengkaman, parasetamol, phenylephrine, chlorphenamine--UAH 1
Gripout Baby Sodium Citrate, Paracetamol, Phenylephrine, Chlorphenamine----
Kafein Aktif Gripex, parasetamol, phenylephrine, chlorphenamine--UAH 25
Gripex Active Max dextromethorphan, kafein, paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine--UAH 31
Kafein Griposan, parasetamol, phenylephrine, chlorphenamine465 rbl--
Griposan Plus Dextromethorphan, Kafein, Paracetamol, Phenylephrine, Chlorphenamine----
Griposan Hot paracetamol, phenylephrine, cetirizine----
Kafein influenza-N, paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine----
Asid askorbik, kafein, paracetamol, chlorphenamine--UAH 24
Grippocitron Kids Lemon Ascorbic Acid, Paracetamol, Chlorphenamine--UAH 5
Asid askorbik Grippocitron Kids Orange, paracetamol, chlorphenamine--UAH 5
Asid askorbik Grippocitron Forte, paracetamol, phenylephrine, pheniramine--UAH 10
Asid askorbik Lemon Panas Grippocitron, parasetamol, phenylephrine, pheniramine--UAH 9
Asid askorbik Jeruk Panas Grippocitron, parasetamol, phenylephrine, pheniramine--48 UAH
Kafein Grippflu, paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine--12 UAH
Diclo-P diclofenac, paracetamol----
Dolaren diclofenac, paracetamol--UAH 17
Gripout Tambahan----
Caffetin Coldmax paracetamol, phenylephrine149 rbl--
Kafein SK kafein, paracetamol, propyphenazone--UAH 61
Kafein Cold-N, paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine----
Coldrex menthol asid askorbik aktif, paracetamol, phenylephrine--116 UAH
Madu Coldrex Hotrem dan asid askorbik lemon, paracetamol, phenylephrine--83 hry
Asid askorbik beri liar Coldrex Maxgrip, paracetamol, phenylephrine--83 hry
Asid askorbik lemon Coldrex Maxgrip, paracetamol, phenylephrine362 rbl12 UAH
Coldrex Night dextromethorphan, paracetamol, promethazine----
Asid askorbik Coldrex Junior Hotrem, paracetamol, phenylephrine--161 UAH
Kafein Coldfree, paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine--UAH 21
Kofan Bosnalak kafein, paracetamol, propyphenazone--UAH 16
Asid askorbik Lecadol Plus C, parasetamol----
Lemsip Lemon paracetamol, phenylephrine----
Lemsip Max lemon paracetamol, phenylephrine----
Asid askorbik Maxicold Rino, paracetamol, phenylephrine, pheniramine50 rbl193 UAH
Milistan Sinus paracetamol, cetirizine----
Padevix dextromethorphan, paracetamol6950 gosokUAH 26
Kafein Panadol Extra Advance, paracetamol----
Paracode codeine, paracetamol--UAH 14
Paracetamol minuman panas Paralen, phenylephrine----
Paralen Extra kafein, parasetamol----
Asid askorbik parafex, paracetamol, phenylephrine, pheniramine----
Parkod Mild Codeine, Paracetamol----
Penta-Next Drotaverine, Kafein, Naproxen, Paracetamol, Pheniramine----
Rinza Hotseep dengan Asid askorbik berperisa Vitamin C Jeruk, Kafein, Paracetamol, Phenylephrine, Pheniramine----
Rinza Hotseep with Vitamin C Lemon Flavour Asid askorbik, Kafein, Paracetamol, Phenylephrine, Pheniramine----
Rinza Hotseep dengan Asid askorbik Perisa Vitamin C Blackcurrant, Kafein, Paracetamol, Phenylephrine, Pheniramine----
Amicitron tanpa gula parasetamol, phenylephrine hidroklorida, feniramin maleat, asid askorbik--11 UAH
Solpadein Aktif kafein, parasetamol--UAH 3
Solpalgin codeine, kafein, paracetamol--UAH 18
Spasgo dicycloverin, parasetamol--UAH 16
Tailolfen Hot paracetamol, phenylephrine, chlorphenamine--13 UAH
Tetramol ibuprofen, kafein, paracetamol--UAH 51
Pharmacitron Forte asid askorbik, paracetamol, phenylephrine, pheniramine--12 UAH
Fervex untuk orang dewasa tanpa asid askorbik gula, parasetamol, feniramin--86 UAH
Fervex untuk orang dewasa dengan asam askorbat rasa raspberry, paracetamol, pheniramine--120 UAH
Flucoldex kafein, paracetamol, phenylpropanolamine, chlorphenamine----
Paracetamol teh Helpex Anticold, phenylephrine, cetirizine--11 UAH
Hitflu kafein, parasetamol, phenylpropanolamine, chlorphenamine----
Kesan Paracetamol Flu, phenylephrine, chlorphenamine----
Axagripp--UAH 28
Apap----
Apap S Plus----
Astracitron--8 UAH
Amicitron paracetamol, phenylephrine hydrochloride, pheniramine maleate, asid askorbik--11 UAH
Amicitron Forte paracetamol, phenylephrine hydrochloride, pheniramine maleate, asid askorbik--11 UAH
Gripout Hotmix----
Radikold----
Caffetin Cold Pseudoephedrine Hydrochloride, Dextromethorphan Hydrobromide, Ascorbic Acid, Paracetamol139 rbl--
Dicengkam--UAH 19
Ajikold paracetamol, phenylephrine hydrochloride, chlorphenamine maleate, kafein90 rbl--
Ajikold Hotmix paracetamol, phenylephrine hidroklorida, asid askorbik245 rbl--
Fastorik----
Aydrink paracetamol, phenylephrine hidroklorida--60 UAH
Paracetamol Kanak-kanak Efferalgan106 rbl--
Paracetamol multigrip, phenylephrine hydrochloride, pheniramine maleate, asid askorbik--UAH 16
Paracetamol Aktif Multigrip, phenylephrine hydrochloride, pheniramine maleate, asid askorbik--UAH 16
Migrenol paracetamol, kafein125 rblUAH 217
Avirol paracetamol, remanatadine hydrochloride, loratadine, asid askorbik, rutin, kalsium karbonat----
Grippomix paracetamol, rimantadine hidroklorida, asid askorbik, cetirizine dihydrochloride, calcium carbonate----
Grippomix dengan fruktosa paracetamol, rimantadine hidroklorida, asid askorbik, cetirizine dihydrochloride, calcium carbonate----
Orvikold paracetamol, pheniramine maleate, phenylephrine hidroklorida----
Orvis Flu paracetamol, asid askorbik, feniramin maleat139 rbl--
Trialgin paracetamol, kafein, chlorphenamine maleate154 rbl--
Pharmavex paracetamol, asid askorbik, dextromethorphan hydrobromide----
Negrinpin paracetamol, pheniramine maleate, asid askorbik----
Trimol paracetamol, kafein, propyphenazone----
Amicitron Plus paracetamol, guaifenesin, phenylephrine hidroklorida--86 UAH
Teraflu extra Phenylephrine hydrochloride, Paracetamol, Pheniramine maleate45 rblUAH 14
Asid askorbik Coldrex Hotrem, Phenylephrine, Paracetamol87 rbl--
Rinsasip untuk kanak-kanak Feniramine, Asid askorbik, Paracetamol279 rbl--
Selsema Ascorbic, Phenylephrine hidroklorida, Paracetamol83 rbl--
Coldact dengan vitamin C Asid askorbik, Phenylephrine hidroklorida, Paracetamol, Chlorphenamine maleate161 rbl--
Asid askorbik Minuman Panas Coldrex Junior, Phenylephrine Hydrochloride, Paracetamol310 rbl--
Kafein Caffetin Light, Propyphenazone, Paracetamol89 rbl--
RiniCold Hotmix Caffeine, Phenylephrine hydrochloride, Paracetamol, Pheniramine maleate105 rbl--
Unispaz N Paracetamol, Drotaverine hidroklorida72 rbl--
Migrenol PM Kafein, Paracetamol125 rbl--
AntiGrippin untuk kanak-kanak Asid askorbik, Paracetamol, Chlorphenamine maleate363 rbl--
Asterisk Flu Ascorbic acid, Phenylephrine hydrochloride, Paracetamol, Pheniramine maleate97 rbl--
Paracetamol EXTRA untuk kanak-kanak Asid askorbik, Paracetamol----
Asid askorbik Stopgripan, Phenylephrine hydrochloride, Paracetamol, Pheniramine maleate130 rbl--
Stopgripan forte Asid askorbik, Phenylephrine hidroklorida, Paracetamol, Pheniramine maleate210 rbl--
Flucoldex-N Kafein, Paracetamol, Chlorphenamine97 rbl--
Dolospa Paracetamol, Dicycloverine47 rbl--
Asid askorbik GrippoFlu, Phenylephrine hydrochloride, Paracetamol, Pheniramine maleate75 rbl--
Gevadal Paracetamol dalam kombinasi dengan psikoleptik----
Rinikold Caffeine, Phenylephrine Hydrochloride, Paracetamol, Chlorphenamine Maleate83 rbl--
Sedalgin-Neo codeine, kafein, sodium metamizole, parasetamol, phenobarbital227 rbl--
Toff plus Dextromethorphan hydrobromide, Phenylephrine hidroklorida, Paracetamol, Chlorphenamine maleate127 rbl--
Migrenol Asid acetylsalicylic tambahan, kafein, parasetamol156 rbl--
Kafein migrain, parasetamol75 rblUAH 200
Solpadein Fast Caffeine, Paracetamol71 rbl--
Rinsasip dengan vitamin C Kafein, Pheniramine, Asid askorbik, Phenylephrine, Paracetamol164 rbl--
Citramon-ExtraCap Caffeine, Acetylsalicylic acid, Paracetamol51 rbl--
Kombinasi Detoxopyrol dari banyak bahan aktif----
Spigelon Gelsemium sempervirens, Melilotus officialis, Thuja occidentalis, Natrium carbonicum, Spigelia anthelmia, Atropa belladonna, Acidum silicicum, Brionia309 rbl--
Acupan Nefopam----
Nefopam nefopam1236 rbl247 UAH
Acupan-Biocodex nefopam hidroklorida1488 rbl--
Catadolon flupirtine485 rbl58 UAH
Flupirtine Catadolon Retard--164 UAH
Catadolon Forte flupirtine maleate814 rbl--
Flupesin flugesik--52 UAH
Ardalon Flupirtina maleate----
Nolodatak Flupirtin256 rbl--
Neurodolone Flupirtin229 rbl--

Cara mencari analog ubat yang murah ?

Untuk mencari analog ubat, generik atau sinonim yang tidak mahal, pertama sekali, kami mengesyorkan memberi perhatian kepada komposisi, iaitu bahan aktif yang sama dan indikasi penggunaannya. Bahan aktif ubat yang sama akan menunjukkan bahawa ubat itu identik dengan ubat, ubat yang setara atau alternatif farmaseutikal. Walau bagaimanapun, jangan lupa tentang komponen ubat yang tidak aktif yang boleh menjejaskan keselamatan dan keberkesanannya. Jangan lupa tentang nasihat doktor, ubat-ubatan sendiri boleh membahayakan kesihatan anda, jadi selalu berjumpa doktor sebelum menggunakan sebarang ubat.

Harga Aspirin

Di laman web di bawah ini, anda boleh mendapatkan harga untuk Aspirin dan bertanya mengenai ketersediaan di farmasi berhampiran

Arahan Aspirin

Tablet bersalut enterik.

Aspirin cardio adalah ubat anti-radang bukan steroid (NSAID), analgesik bukan narkotik, agen antiplatelet. Mempunyai kesan antipiretik, analgesik dan anti-radang, dan juga mengurangkan agregasi platelet.
Mekanisme utama tindakan asid acetylsalicylic adalah ketidakaktifan enzim cyclooxygenase yang tidak dapat dipulihkan, akibatnya sintesis prostaglandin, prostacyclins dan thromboxane terganggu..
Kerana penurunan pengeluaran prostaglandin, kesan pirogenik prostaglandin pada pusat termoregulasi menurun. Di samping itu, kesan pemekaan prostaglandin pada ujung saraf sensitif menurun (yang membawa kepada penurunan kepekaan mereka terhadap pengantara kesakitan).
Gangguan sintesis thromboxane A2 yang tidak dapat dipulihkan dalam platelet menyebabkan kesan antiplatelet asid asetilsalisilat.
Pada masa yang sama, perlu diingat bahawa asid acetylsalicylic juga menyekat cyclooxygenase sel endotel, di mana prostacyclin disintesis, yang mempunyai aktiviti antiplatelet. Walau bagaimanapun, siklooksigenase sel endotel kurang sensitif terhadap tindakan asid asetilsalisilat dan, tidak seperti enzim platelet, disekat secara terbalik.

Penggunaan tablet bersalut filem tahan gastrik mengurangkan kejadian kesan sampingan gastrik.
Natrium bikarbonat, sebahagian daripada tablet effervescent, meneutralkan asid hidroklorik bebas di dalam perut (hingga pH 6.0-7.0), yang mengurangkan kesan menjengkelkan asid acetylsalicylic pada mukosa gastrointestinal.
Petunjuk

- pencegahan infark miokard akut dengan adanya faktor risiko (termasuk diabetes mellitus, hiperlipidemia, hipertensi arteri, merokok, usia tua) dan infark miokard berulang;
- angina pectoris yang tidak stabil;
- pencegahan strok (termasuk pada pesakit dengan kemalangan serebrovaskular sementara);
- pencegahan gangguan peredaran serebrum sementara;
- pencegahan tromboemboli selepas pembedahan dan campur tangan invasif pada kapal (termasuk cantuman pintasan arteri koronari, endarterektomi arteri karotid, cangkok pintasan arteriovenous, angioplasti arteri karotid);
- pencegahan trombosis urat dalam dan tromboemboli arteri pulmonari dan cabangnya (termasuk dengan imobilisasi yang berpanjangan akibat campur tangan pembedahan yang luas).
Kontraindikasi

- penyakit erosif dan ulseratif akut dan berulang pada saluran gastrousus;
- diatesis hemoragik;
- asma bronkial disebabkan oleh pengambilan salisilat dan NSAID;
- penggunaan gabungan dengan methotrexate pada dos 15 mg seminggu;
- kegagalan buah pinggang;
- kegagalan hati;
- kegagalan jantung yang teruk pada tahap dekompensasi;
- hipertensi arteri;
- angina pectoris;
- peningkatan kelenjar tiroid;
- trimester kehamilan I dan III;
- tempoh penyusuan (penyusuan susu ibu);
- hipersensitiviti terhadap asid asetilsalisilat, salisilat lain atau komponen ubat.
Ubat ini tidak diresepkan untuk kanak-kanak di bawah usia 15 tahun dengan penyakit pernafasan akut yang disebabkan oleh jangkitan virus, kerana risiko mengembangkan sindrom Reye (ensefalopati dan penyakit hati berlemak akut dengan perkembangan kegagalan hati yang akut).
Ubat itu harus diresepkan dengan berhati-hati untuk gout, hiperurisemia; pesakit dengan sejarah petunjuk lesi ulseratif saluran gastrousus (termasuk ulser peptik perut dan duodenum) atau pendarahan gastrousus, gangguan fungsi ginjal dan hati, asma bronkial, penyakit pernafasan kronik, demam hay, poliposis mukosa hidung ; sekiranya berlaku tindak balas alahan terhadap ubat-ubatan (termasuk NSAID), pada trimester II kehamilan.
Permohonan semasa mengandung dan menyusui

Ubat ini dikontraindikasikan untuk digunakan pada trimester kehamilan I dan III. Penggunaan salisilat dalam dos tinggi pada trimester pertama dikaitkan dengan peningkatan kejadian kecacatan janin (lelangit split, kecacatan jantung). Pada trimester ketiga, penggunaan salisilat dalam dosis tinggi (lebih daripada 300 mg / hari) menyebabkan penghambatan tenaga kerja, penutupan duktus arteriosus pramatang pada janin, peningkatan pendarahan pada ibu dan janin, dan pemberian segera sebelum melahirkan dapat menyebabkan pendarahan intrakranial, terutama pada bayi pramatang.
Meresepkan ubat pada trimester kedua kehamilan hanya mungkin dilakukan setelah penilaian menyeluruh mengenai manfaat yang dimaksudkan untuk ibu dan potensi risiko bagi janin.
Semasa penyusuan dengan penggunaan yang berpanjangan atau semasa mengambil asid asetilsalisilat dalam dos yang tinggi, penyusuan susu ibu harus dihentikan. Pengambilan salisilat secara tidak sengaja semasa menyusui tidak memerlukan penghentian penyusuan. Salisilat dan metabolitnya dalam jumlah kecil diekskresikan dalam susu ibu.
arahan khas

Kanak-kanak dan remaja dengan penyakit yang disertai dengan hipertermia, disarankan untuk menetapkan Aspirin hanya jika ubat lain tidak berkesan. Sekiranya, semasa menetapkan ubat Aspirin, terdapat muntah jangka panjang yang berterusan, ini mungkin merupakan tanda sindrom Reye..
Pada pesakit dengan penyakit alahan, termasuk asma bronkial, rinitis alergi dan jerami, urtikaria, pruritus, pembengkakan selaput lendir dan polip hidung, serta dalam kombinasi dengan jangkitan saluran pernafasan kronik, pada pesakit dengan hipersensitiviti terhadap analgesik dan ubat antirheumatik dari sebarang jenis boleh menyebabkan serangan asma bronkial.
Selama tempoh penggunaan ubat, anda harus menahan diri dari minum alkohol..
Komposisi

1 tablet mengandungi asid acetylsalicylic 100 mg.
Kaedah pentadbiran dan dos

Aspirin cardio diresepkan melalui mulut.
Untuk profilaksis sekiranya disyaki infark miokard akut, dos yang disyorkan adalah 100-200 mg / hari atau 300 mg setiap hari. Tablet pertama disyorkan untuk dikunyah untuk penyerapan yang lebih cepat..
Untuk pencegahan infark miokard akut yang baru timbul dengan adanya faktor risiko, dos yang disyorkan adalah 100 mg / hari atau 300 mg setiap hari.
Untuk pencegahan infark miokard berulang, dengan angina pectoris yang tidak stabil, untuk pencegahan strok, kemalangan serebrovaskular sementara dan komplikasi tromboemboli setelah campur tangan pembedahan pada kapal, ubat ini diresepkan pada dos 100-300 mg / hari.
Untuk pencegahan trombosis urat dalam dan tromboemboli arteri pulmonari dan cabangnya, dos ubat yang disyorkan adalah 100-200 mg / hari atau 300 mg setiap hari.
Aspirin Cardio bertujuan untuk penggunaan jangka panjang, tempoh terapi ditetapkan secara individu.
Tablet Aspirin Cardio diambil sebelum makan dengan banyak cecair.
Kesan sampingan

Dari saluran gastrousus: mual yang mungkin, anoreksia, sakit di kawasan epigastrik; dalam beberapa kes (terutamanya dengan penggunaan ubat yang kerap dan berpanjangan) - luka erosif dan ulseratif pada saluran gastrointestinal, kehilangan darah laten dari saluran gastrousus, tanda-tanda pendarahan gastrointestinal (najis tarry).
Dari sistem hematopoietik: sangat jarang - trombositopenia, anemia (kerana pendarahan laten dari saluran gastrointestinal).
Reaksi alergi: jarang (terutama pada pesakit dengan asma bronkial) - ruam kulit, bronkospasme.

Apabila digunakan bersama, Aspirin Cardio meningkatkan kesan methotrexate dengan mengurangkan pelepasan ginjal dan memindahkannya dari ikatan dengan protein plasma darah.
Dengan penggunaan Aspirin Cardio secara serentak meningkatkan kesan heparin dan antikoagulan tidak langsung kerana disfungsi platelet dan perpindahan antikoagulan tidak langsung dari ikatan dengan protein plasma darah.
Aspirin Cardio, apabila digabungkan, meningkatkan kesan ubat trombolitik dan antiplatelet (termasuk ticlopidine).
Aspirin Cardio, dengan mengurangkan pembersihan buah pinggang, meningkatkan kepekatan digoxin dalam plasma darah dan meningkatkan kesannya.
Aspirin Cardio meningkatkan kesan ubat hipoglikemik (derivatif insulin dan sulfonylurea) kerana kesan hipoglikemik asid asetilsalisilat dan pemindahan turunan sulfonilurea dari ikatan dengan protein plasma darah.
Apabila digunakan bersama, Aspirin Cardio melemahkan kesan ubat urikosurik (benzbromarone).
Dengan penggunaan kortikosteroid secara serentak, meningkatkan perkumuhan salisilat.

Gejala: sekiranya berlaku overdosis sederhana - loya, muntah, tinitus, gangguan pendengaran, pening, kekeliruan; dalam kes yang teruk - demam, hiperventilasi, ketoasidosis, alkalosis pernafasan, koma, kardiovaskular dan kegagalan pernafasan, hiperglikemia teruk. Overdosis berkemungkinan besar pada pesakit tua.
Rawatan: sekiranya berlaku overdosis sederhana - kurangkan dos ubat; dalam kes yang teruk - dimasukkan ke hospital segera untuk terapi kecemasan - arang aktif, lavage gastrik, penentuan keseimbangan asid-basa, diuresis alkali dan alkali paksa, hemodialisis, terapi infusi; rawatan simptomatik. Semasa menjalankan diuresis alkali, perlu mencapai nilai pH antara 7.5-8. Diuresis alkali paksa harus dilakukan apabila kepekatan salisilat dalam plasma melebihi 500 mg / L (3,6 mmol / L) pada orang dewasa dan 300 mg / L (2,2 mmol / L) pada kanak-kanak.

Ubat tersebut harus disimpan di luar jangkauan kanak-kanak pada suhu tidak melebihi 25 ° C.